218. Chistian Köhler (Werben, 1809 - Montpelner, 1860), after Jacob Felsing (Darmstadt, 1802 - Darmstadt, 1860)
A költészet múzsája
copper engraving on paper
400*297 mm
j.j.l.: J. Felsing sculp; j.b.l.: Ch. Köhler pinx