Pohár
osztrák, 19. sz. második fele, lapra csiszolt sötétzöld üveg, köszörült díszítéssel, arany és ezüst festéssel, festése kopott
1501. lot
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. első fele, királykék kalcedonüveg, plasztikus lándzsaleveles-virágos motívummal, ezüstnitrát festéssel és fényes aranyozással
1502. lot
Talpas pohár
osztrák vagy cseh, 19. sz. második fele, színtelen üveg, hámozott tejüveg réteggel, 6 festett képmező, fényes aranyozással, talpán apró csorbulással
1503. lot
Pohár
osztrák vagy német, 19. sz. első fele, türkizkék kalcedonüveg, fazettált test, fényes aranyozással, apró csorbulással
1504. lot
Memorial cup
Hungarian, second half of 19th c., polished, ruby stained, enamel painted and gilt glass, Hungarian Coat of Arms with Crown, "Éljen a haza" and "Emlékül" inscriptions, worn
1505. lot
Memorial cup
Hungarian, second half of 19th c., ruby stained, enamel painted and gilt glass, Hungarian Coat of Arms with Crown, "Éljen a haza" and "Emlékül" inscriptions, worn
1506. lot
Emlékpohár
magyar, 19. sz. második fele, bíborpácolt, lapracsiszolt, zománcfestett, aranyozott üveg, "Éljen a haza" és "Emlékül" feliratokkal, festése kopott, talpán apró hibával
1507. lot
Glass
Austrian, first half of 19th c., green glass, enamel painted, gilt and silver nitrate decoration, "Fortuna" representation, worn
1508. lot
Váza
osztrák vagy cseh, 19. sz. utolsó harmada, anyagában színezett szeléniumrubin üveg, plasztikus ezüstnitrát és arany leveles díszítéssel, brokátozást imitáló motívummal
1509. lot
Glass
Austrian, second half of 19th c., coloured selenium ruby glass, silver nitrate and shiny gold decoration, damaged
1510. lot
Goblet
Czech, first half of 20th c., colourless glass, painted, polished and carved decoration, with minor damage
1511. lot
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. második fele, fazettált, színezett királykék üveg, fényes aranyozással, megkopva, talpán apró hibával és utánfestéssel
1512. lot
Talpas pohár
osztrák vagy német, 19. sz. második fele, fazettált, csiszolt üveg, királykék réteges tagolással, zománc, ezüstnitrát és fényes arany díszfestéssel
1513. lot
Glass
Austrian, first half of 19th c., coloured selenium ruby glass, butterfly decoration, silver nitrate-gilt motifs, damaged, restored
1514. lot
Talpas pohár
cseh, 19. sz. utolsó harmada, fazettált tejüveg, rózsaszín rétegeléssel, ezüstnitrát és arany díszfestéssel, leveles motívummal, apró hibával
1515. lot
Goblet
Austrian or Czech, second half of 19th c., faceted, layered ground glass, coloured enamel painted, silver nitrate and gilt
1516. lot
Goblet
Austrian, mid 19th c., turquoise, coloured chalcedony glass, gilt and subsequent gold paint, minor damage
1517. lot
Barátságpohár
magyar, 19. sz. második fele, lapracsiszolt, bíborpácolt, zománcfestett, aranyozott üveg, "BARÁTSÁG" felirattal, festése kopott, talpán apró csorbulással
1518. lot
Talpas pohár
osztrák, 19. sz. első fele, királykék kalcedonüveg, nyolc lapra fazettált öblös test, ezüstnitráttal festett madaras-pillangós-bogaras-virágos díszítés, fényes aranyozással
1519. lot
Vase (brush case)
French, end of 19th c., polished, colourless glass selenium ruby, gilt