151. Lotz Károly (Homburg vor der Höhe, 1833 - Budapest, 1904)
A pataknál
olaj, vászon
36,5*26,5 cm
j.n. h.o.: a művész feleségének igazolásával, feltehetően kiállítva: Magyar Táj- és Életkép Kiállítás, Budapest, Műcsarnok, 1927. január-február (kat. 545.)