286. Kató Kálmán (Mohács, 1876 - Budapest, 1946)
MEFTER (Magyar Folyam- és Tengerhajózási Részvénytársaság) kikötő, 1930 körül
olaj, falemez
48*62 cm
j.j.l.: Kató K., Feltehetően kiállítva: A Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület Első Representatív Duna-kiállítása, Budapest, 1933. január (kat. 72. Mefter kikötő, olajf. 500.-)