281/2.Ezüstök, ékszerek > Emlékpohár

1215. Emlékpohár

182 g, m: 13 cm

Pápa, 19. sz. első fele, 13 latos antik ezüst, 'IW' mesterjegy, belül halvány aranyozással, vésett felirat: 'Takács János Úrnak tanítói hivatala és házassága Félszázados ünnepére emlékül: a pápai evang. gyül. 14 th Jul. 1844', Kőszeghy Nr. 1592, 1606