Kályhacsempe
erdélyi szász, 19. sz., mázas cserép, sérült
541. tétel
Kályhacsempe ("pénzes")
542. tétel
Butella
Mezőtúr, 1880, mázas cserép, felirattal, Collection Kadar
543. tétel
Butella
Mezőtúr, 19. sz. második fele, mázas, feliratos cserép, Collection Kadar
544. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 19. sz. második fele, mázas cserép, rátétes díszítéssel, "BJ" monogrammal, apró mázhibákkal, Collection Kadar
545. tétel
Butella
Makó (?), 1861, mázas, feliratos cserép, karcolt díszítéssel, apró mázhibákkal, Collection Kadar
546. tétel
Butella
Alföld, 19. sz. második fele, mázas cserép, hiányos, Collection Kadar
547. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, Maksa Mihály munkája, 1883, mázas cserép, karcolt, feliratos díszítéssel: "Isten adj hazánk felett tiszta fényes szép eget...", apró mázhiba, Collection Kadar
548. tétel
Butella
Békéscsaba, 1884, mázas cserép, "Kozsuch Jánosé ez a butella..." felirattal, sérült
549. tétel
Butella
Szentes, 19. sz. második fele, mázas cserép, Collection Kadar
550. tétel
Butella
551. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 19. sz. második fele, mázas cserép, Collection Kadar
552. tétel
Butella
Alföld, 19. sz. második fele, mázas cserép, Collection Kadar
553. tétel
Pereckulacs
Hódmezővásárhely, 1900, mázas cserép, felirattal: Fiker József számára készült..., apró mázhibák, Collection Kadar
554. tétel
Sütőtál, 2 db
Vas megye, 19. sz. vége, mázas cserép, mázhibás, az egyiken régi drótozással, repedt
555. tétel
Butella
Szarvas, 1888, mázas cserép, szlovák nyelvű felirattal, Collection Kadar
556. tétel
Butella
Mezőtúr, 1899, mázas, feliratos cserép, "...amijen jóvastag a te pofád bőre már ara illene a disznónak szőre", sérült (hiányos), Collection Kadar
557. tétel
Butella
Mezőtúr, 1887, mázas cserép, "Készült ezen butelaar Húmer Gábor számára..." felirattal, sérült
558. tétel
Butella
Békés megye, 1924, mázas cserép, román felirattal: "...Erdeisin 1924", Collection Kadar
559. tétel
Könyvbutella
Alföld, 1870, mázas cserép, "préselt" díszítéssel, Collection Kadar