Butella
Dél-Alföld, 1868, mázas, feliratos cserép, sérült, Collection Kadar
596. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 19. sz. második fele, mázas, feliratos cserép, "....nak nitsen ála még is kinyő a Szakála...", sérült, mázhibás, Collection Kadar
597. tétel
Butella
Mezőtúr, 1894, mázas, feliratos cserép, Nagy Gábor munkája, sérült, Collection Kadar
598. tétel
Butella
Mezőtúr, 1880, mázas, feliratos cserép, "Készítette G. Tót Gerger...", apró mázhibákkal, Collection Kadar
599. tétel
Butella
Tótkomlós, 1868, mázas cserép, "Prihótzki György számára készült ez a butella..." felirattal, kis sérüléssel