246. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
721-740
[741-760]
[761-778]
Bütykös kancsó
Zemplén, 19. sz. második fele, formába fújt színtelen hutaüveg
721. tétel
Palack (pásztorüveg)
Zemplén, 19. sz. második fele, formába fújt színtelen üveg, alján "Collection Kádár" pecsét
722. tétel
Bütykös kancsó
Zemplén, 19. sz. vége, formába fújt, színtelen hutaüveg
723. tétel
Palack ón tetővel (cumisüveg)
Zemplén, 19. sz. eleje, színtelen hutaüveg, csavaros ón szerelékkel, Collection Kadar
724. tétel
Palack ón tetővel
magyar, 19. sz., üveg, köszörült díszítéssel, csavaros ón kupakkal
725. tétel
Palack
Morvaország, 18. sz. második fele, színtelen hutaüveg, zománcfestett díszítéssel, ón csavaros kupakkal
726. tétel
Pohár
Erdély, 18. sz. vége, színtelen hutaüveg, optikai díszítéssel, alján "Collection Kádár" pecséttel
727. tétel
Kézi mécses
1900 körül, giroszkóp mécses, színtelen üveg sárgaréz szerelékkel, j.n., kis sérüléssel
728. tétel
Pénzes pohár, 2 db
Erdély, 19. sz. közepe, színtelen hutaüveg, aljában 1 krajcáros és "Mária huszas"
729. tétel
Patikaüveg, 2 db
magyar, 19. sz. eleje, színtelen és zöldes hutaüveg, egyik alján felirat: Patika: Léva 1905 nov. 5. Pekár Imre, egyik sérült
730. tétel
Lopó
Zemplén, 19. sz. második fele, zöldeskék hutaüveg
731. tétel
Pálinkás palack, 2 db és 1 db porciós üveg
Baranya megye, 19. sz. második fele, formába fújt zöldes üveg, Collection Kadar
732. tétel
Palack
Somhegy, 1840, színtelen hutaüveg, köszörült díszítéssel, repedt, Collection Kadar
733. tétel
Pohár
Zemplén, 20. sz. eleje, formába öntött zöld üveg
734. tétel
Körte alakú palack
Ausztria, 19. sz. vége, formába öntött zöld üveg, hiányos, Collection Kadar
735. tétel
Talpas pohár, 2 db
Erdély, 19. sz. vége, színtelen csiszolt hutaüveg
736. tétel
Palack
Somhegy, 1849, színtelen hutaüveg, köszörült díszítéssel, Collection Kadar
737. tétel
Kancsó
Porumbák, 18. sz. vége, színes, fonáldíszes tejüveg, sérült
738. tétel
Tálka
Erdély, 19. sz. vége, formába fújt zöld üveg, Collection Kadar
739. tétel
Palack
Ausztria, 19. sz., tejüveg
740. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
721-740
[741-760]
[761-778]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS