246. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
741-760
[761-778]
Halász bója
Zemplén, 19. sz., zöld hutaüveg, hálóval
741. tétel
Palack
Zemplén, 19. sz. második fele, hutaüveg, 6 l
742. tétel
Pincetokba való üveg
Zemplén, 19. sz. vége, színtelen hutaüveg
743. tétel
Palack
Borszék, 19. sz. második fele, színtelen hutaüveg, alján jelzett: Borszék
744. tétel
Pincetokba való palack
Zemplén, 19. sz. második fele, hólyagos díszítésű színtelen hutaüveg, Collection Kadar
745. tétel
Ágyvég és 2 db párna töredék
Kalotaszeg, 19. sz. vége, vászon alapon keresztszemes hímzéssel
746. tétel
Hímzés, 5 db
Maros megye, 19. sz. második fele, vászon alapon keresztszemes hímzéssel, 60*28 cm
747. tétel
Kendő, 2 db
Máramaros, 19. sz. vége, vászon alapon szőttes és keresztszemes díszítéssel
748. tétel
Vőfélykendő és 2 db párna töredék
Kalotaszeg, 19. sz. vége, vászon alapon hímzéssel
749. tétel
Terítő, 2 db
szász, 19. sz. vége, vászon alapon keresztszemes hímzéssel díszített
750. tétel
Leányka bekecs
Hajdú-Bihar megye, 1870, irha, hímzett és bőr rátétes díszítéssel
751. tétel
Női ruhaegyüttes, 3 db (alsószoknya, szoknya, mellény)
Kalotaszeg, 1900 körül, hímzett, rátétes textil
752. tétel
Kendő
erdélyi szász, 1873, hímzett vászon
753. tétel
Falvédő
szász, 1884, "Catharina Löw im Jahr 1884" felirattal, vászon alapon keresztszemes hímzéssel
754. tétel
Oltárterítő
szász, 19. sz. első fele, vászon alapon keresztszemes hímzéssel
755. tétel
Női ruha köténnyel
Baja, 20. sz. eleje, vászon hímzett és horgolt díszítéssel, a kötényen csipke, gyöngy és fémszál díszítéssel
756. tétel
Fejkendő
Sárköz, 19. sz. második fele, hímzett textil, csipkével, foltos
757. tétel
Terítő
magyar, 18. sz., selyem hímzéssel és fém rátétekkel, sérült
758. tétel
Iskolai hímzésminta
magyar, 1853, "Berei Erzsébet" felirattal, hímzett textil
759. tétel
Női ing
Észak-Magyarország, 20. sz. első fele, vászon, áttört díszítéssel
760. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
741-760
[761-778]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS