246. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
361-380
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-778]
Tészta- és marcipánmintázó, 3 db
magyar, 19. sz., faragott fa, "Debrecen" felirattal, Collection Kadar
361. tétel
Csigacsináló, 2 db
Debrecen, 1884, faragott, vésett fa, egyiken: "Sári Márton 1884 Bá" véséssel, alján: Collection Kádár pecséttel
362. tétel
Gyalu
magyar, 19. sz. vége, faragott fa, beütött díszítéssel, vas késsel, Collection Kadar
363. tétel
Gyalu
magyar, 1835, faragott tölgyfa, vésett: "1835 P. P. 1896 ARA 10 KK" felirattal
364. tétel
Gyalu
magyar, 20. sz. eleje, faragott fa, karcolt és beütött díszítéssel, vas késsel, Collection Kadar
365. tétel
Kádár gyalu
Erdély, 1788, faragott, vésett, esztergált fa, vas késsel, "IEM" monogrammal, hiányos, Collection Kadar
366. tétel
Csigacsináló, 2 db
Alföld, 20. sz. eleje, faragott, vésett fa, "S.J." monogrammal, Collection Kadar
367. tétel
Guzsaly súly, 6 db
Kárpátalja, 19. sz. második fele, faragott, vésett fa, Collection Kadar
368. tétel
Csigacsináló, 2 db
Kelet-Magyarország, 1907, faragott, vésett fa, egyiken "TZS" és "Ké 1907 KA" véséssel, Collection Kadar
369. tétel
Gyalu
magyar, 19. sz. második fele, faragott fa, vésett és beütött díszítéssel, Collection Kadar
370. tétel
Gyalu
magyar, 19. sz. második fele, faragott, vésett fa, Collection Kadar
371. tétel
Kobak
Dunántúl, 1900 körül, karcolt, festett lopótök
372. tétel
Bicskatartó, 3 db
Alföld, 19. sz. vége, fonott, díszített bőr, Collection Kadar
373. tétel
Víztartó kobak
Ajaccio (Korzika), 19. sz. vége, karcolt díszítésű dísztök, Collection Kadar
374. tétel
Karikás ostor
Hortobágy, 20. sz. első fele, faragott, fémbetétes nyél, fonott bőr szíj és sallangok
375. tétel
Fokos
magyar, 19. sz. második fele, kovácsoltvas, fa nyéllel
376. tétel
Karikás ostor
Hortobágy, 20. sz. első fele, faragott, fémrátétes nyél, fonott bőr szíj és sallangok
377. tétel
Juhász kampó
Alföld, 19. sz. vége, öntött, vésett réz, fa nyéllel
378. tétel
Karikás ostor
Alföld, 19. sz. vége, esztergált fa nyél, fonott bőr és bőr applikáció
379. tétel
Borotvatok 2 db borotvával
Alföld, 1871, faragott fa, "Mile Lajos 1871" karcolt felirattal, Collection Kadar
380. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
361-380
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-778]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS