246. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
381-400
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-778]
Borotvatok és töredék
Alföld, 1890, 1891, faragott fa, karcolt díszítéssel, "Éles Józsefnek készült hű emlékül 1891" és "Sóós Lajosnak készült emlékül 1890" feliratokkal, Collection Kadar
381. tétel
Borotvatok
Alföld, 1818, faragott, vésett fa, Collection Kadar
382. tétel
Csengőcsat, 5 db
Hortobágy, 19. sz. vége, öntött sárgaréz, vésett díszítéssel
383. tétel
Sallang
Alföld, 19. sz. vége, fonott bőr, Collection Kadar
384. tétel
Bot
magyar, 20. sz. eleje, Kapoli Antal munkája, faragott, vésett fa, címer ábrázolással, ón gyűrűvel, csont fogóval
385. tétel
Fokos
Pákozd, 1938, faragott, vésett díszítésű fa, a Szózat szövegével
386. tétel
Sétabot, 2 db
magyar, 20. sz. eleje, faragott fa
387. tétel
Bot
Felsőgalla, 1914-18, faragott, vésett díszítésű somfa
388. tétel
Sótartó
Somogy megye, 1888, Balázs Vendel munkája, szaru, színezett, spanyolozott és vésett díszítéssel, faragott fa tetővel, alján: "Antal György 1888" felirattal
389. tétel
Tükrös
Alföld, 19. sz., faragott, vésett fa, "KF" monogrammal, Collection Kadar
390. tétel
Sótartó
Alföld, 1888, karcolt díszítésű csont és fa, Collection Kadar
391. tétel
Tükrös
Somogy megye, 1871, faragott fa vésett, spanyolozott díszítéssel
392. tétel
Tükrös
horvát, 1890, "Toth Stefan Iz. m Gorice" felirattal, karcolt, színezett díszítésű fa
393. tétel
Lőportartó
Erdély, 18. sz. második fele, vésett, karcolt díszítésű szarvasagancs, hiányos
394. tétel
Lőpor adagoló
magyar, 19. sz. második fele, szaru, réz szerelékkel
395. tétel
Pásztor ivóedény vagy tartó
Ibéria, 1892, karcolt díszítésű, feliratos szaru, Collection Kadar
396. tétel
Lőportartó
Európa, 1695, vésett, karcolt díszítésű szaru
397. tétel
Lőportartó
Erdély, 18. sz., faragott agancs
398. tétel
Lőportartó
Erdély, 18. sz. vége, vésett, karcolt díszítésű szarvasagancs
399. tétel
Lőportartó
Erdély, 18. sz., szarvasagancs karcolt geometrikus díszítéssel, sérült
400. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
381-400
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-778]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS