Kandalló óra és gyertyatartó pár
739. tétel
Gyertyatartó
magyar, 1800 körül, öntött bronz, a sas utólagos, cseppfogók hiányoznak
740. tétel
Tükör
magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa korpuszon aranyozott blondelmassza díszítéssel, kis sérüléssel
741. tétel
Kandeláber
magyar, 18. sz. második fele, öntött bronz, egy kar és egy tükör hiányzik
742. tétel
Tükör
magyar, 1840 körül, feketére pácolt fa, faragott, aranyozott, ökörszemes díszítéssel
743. tétel
Vitrin
osztrák, 19. sz. vége, feketére pácolt fa, sárgaréz berakással és veretekkel, oldalt nyíló ajtókkal, 1 db kulccsal
744. tétel
Posztamens
magyar, 20. sz. eleje, feketére pácolt, esztergált bükkfa, kis sérüléssel
745. tétel
Posztamens
746. tétel
Kandalló óra
francia, 20. sz. eleje, felesütős szerkezet, zománcozott számlap, fekete ónix tokban, tetején bronz szoborral, járóképes, hiányos szerkezet, sérült, 1db kulccsal
747. tétel
Toalett tükör
magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált tükörtartóval, egy fiókkal
748. tétel
Mesterremek - komód
osztrák, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, lábai pótoltak
749. tétel
Kanapé
magyar, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással, sérült
750. tétel
Varróasztal
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon kőrisfa borítással, fiókjában rekeszekkel
751. tétel
Varródoboz
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, belül 6 rekesszel és 1 fiókkal
752. tétel
Varróasztalka
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa intarziával, egy fiókkal
753. tétel
Tükör
magyar, 18. sz. második fele, faragott, aranyozott hársfa, csiszolt tükörrel
754. tétel
Zenegép
755. tétel
Ládika
osztrák, 1900 körül, diófa borítással, kovácsoltvas veretekkel
756. tétel
Miseruha és stóla
757. tétel
Lószerszám tartozék-szügyelő, lószügydísz
19. sz. vége, Proveniencia: Zsolnay Miklós 1888-89-es gyűjtőútján vásárolta a Közel-Keleten (a család tulajdonából), hurkolt, fonott és csomózott selyemzsinór, sérült