699. Ruttkay György (Vágselye, 1898 - Miskolc, 1975)
Boszorkányégetés, 1950 körül
olaj, vászon
136*95 cm
j.b.l.: R. Gy. (ligatúrás), Kiállítva: Csongrád Megyei Képzőművészeti Kiállítás, Szeged, 1951. szeptember 23. - október 7. (kat. n.), Reprodukálva: Losonci Miklós: Ruttkay György aktivista festő életműve, In: A Herman Ottó Múzeum Évkönyve XXII.-XXIII. Miskolc, HO