501. Kövér Gyula (Verpelét, 1883 - Helsinki, 1972)
”Úszó lakások, Amszterdam”, 1914
olaj, vászon
40*50 cm
j.j.l.: Kövér Gyula Amsterdam 14, kiállítva: Csáky László művészi hagyatékából, Kövér Gyula újabb képeiből és Podvinecz Erzsébet gyűjteményéből rendezett csoport kiállítás, Budapest, Nemzeti Szalon, 1919. március-április (kat. 124. Úszó lakások. Amsterdam)