125. Remsey Jenő György (Nagykőrös, 1885 - Gödöllő, 1980)
Hadifogoly, 1916
olaj, vászon
68*51 cm
j.j.l.: R. J. Manievitzy 916, feltehetően kiállítva: Remsey Jenő festőművész és Zádory Oszkár szobrászművész gyűjteményes kiállítása, Budapest, Helikon, 1923. márc. (kat.sz. 18. Tatár hadifogoly)