Támlás szék, 4 db
osztrák, Jacob & Josef Kohn, 1900 körül, hajlított, gőzölt bükkfa, ülő- és hátlapján préselt mintával, jelzett az alján: papír etikett
1041. tétel
Fotelágy
magyar, 20. sz. első fele, Schübel gyár, pácolt, hajlított bükkfa, kis sérüléssel
1042. tétel
Szalongarnitúra, 7 db-os
magyar, 1900 körül, tömör bükkfa, faragott díszítéssel, felújított, kis sérüléssel, karszék: 94,5*63*56 cm, támlás szék: 96*45*40 cm, kanapé: 101*128*56 cm
1043. tétel
Szalonasztal
magyar, 1910 körül, tölgyfa alapon paliszander borítással, fekete lakkfestett díszekkel, sárgaréz papucsokkal, tetején üveglap alatt bőr rátéttel
1044. tétel
Szalonasztal
osztrák, 1910 körül, tölgyfa alapon mahagóni borítással, nikkelezett talpperemmel és oszlopgyűrűkkel, felújított
1045. tétel
Etager
magyar, 20. sz. eleje, mahagóni színűre pácolt bükkfa, összecsukható
1046. tétel
Asztali lámpa
magyar, 20. sz. első fele, nikkelezett fém, rózsaszínes üvegbúrával
1047. tétel
Etager
magyar, 20. sz. első fele, mahagóni borítással, esztergált lábazatán görgőkkel
1048. tétel
Virágtartó állvány
magyar, 20. sz. első fele, pácolt bükkfa, tetején üveglappal
1049. tétel
Art deco virágtartó
magyar, 1920 körül, fenyőfa alapon diófa borítással
1050. tétel
Karszék, 2 db és asztalka
Mart Stam (1899-1986) S34 modellje, 20. sz. második fele, krómozott fém és üveg, marhabőr, asztalka három kihajtható asztallappal, üveg tetővel
1051. tétel
Karszék
osztrák, Thonet, 1900 körül, fekete lakkfestett fa és fém, jelzett a káván: "Thonet", sérült
1052. tétel
Asztali lámpa
1920-30 körül, festett, nikkelezett fém, márvány vagy ónix talapzaton
1053. tétel
Asztali óra
Herpy Arnold, Budapest, 1920 körül, felesütős szerkezet, fa tokban, arab számos, percbeosztásos számlap, ingarugó törött, javításra szorul
1054. tétel
Gramofon
20. sz. eleje, fa tok, sárgaréz tölcsér, működik, 56 db bakelit lemezzel, kis sérüléssel
1055. tétel
Zsúrkocsi
magyar, 20. sz. első fele, pácolt bükkfa és diófa, oldalra lenyíló lapjain csiszolt üvegbetéttel, nikkelezett fém pohártartókkal, sérült
1056. tétel
Karszék
Thonet, 1900 körül, hajlított, gőzölt bükkfa, nádazott ülőkével, jelzett a káván: beégetett "Thonet" jelzés
1057. tétel
Fotel, 2 db
magyar, 20. sz. eleje, faragott bükkfa lábazaton, kárpitja kissé sérült
1058. tétel
Asztali lámpa
magyar, 20. sz. eleje, 1920 körül, sárgaréz, ernyőjén rojt díszítéssel
1059. tétel
Fotelágy
magyar, 20. sz. eleje, faragott bükkfa lábazaton, hátrahajtható háttámlával, az ülés előrehajtható, Proveniencia: Svéd Sándor operaénekes tulajdonából, sérült