262. Műtárgyak, bútorok és szőnyegek
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
841-860
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
[1021-1040]
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1093]
Füles edény
Dél-Európa, Kr. e. 6-5. sz., festett terrakotta, restaurált
841. tétel
Füles tál
Itália, Kr. e. 7-6. sz., égetett, rátétes cserép, restaurált
842. tétel
Külix
Dél-Itália, Kr. e. 4-3. sz., fekete mázas kerámia
843. tétel
Olajmécses
Itália, Kr. e. 4-3. sz., fekete mázas cserép, mitológiai alak ábrázolással, sérült
844. tétel
Gabonatároló edény
Kárpát-medence, bronzkor, égetett cserép, proveniencia: egykor dr. Matus Gyula gyűjteményében
845. tétel
Bail-amphora
Campania, Kr. e. 330-310 körül, vörösalakos edény, festett, égetett cserép
846. tétel
Füles edény (skyphos)
Apulia, Kr. e. 3. sz., festett, égetett cserép, restaurált
847. tétel
Ovális testű kis edény
Dél-Itália, Kr. e. 4. sz., festett, égetett cserép, repedt
848. tétel
Oinochoé
Etruszko-korinthoszi, Kr. e. 6-5. sz., festett, égetett cserép, karcolt díszítéssel, állatábrázolásokkal, fedéllel
849. tétel
Oinochoé
Dél-Itália, Kr. e. 4. sz., festett, égetett, cserép, női arc ábrázolással, sérült
850. tétel
Kancsó
Dél-Itália, Gnáthia, Kr. e. 4. sz., festett, égetett cserép, madár ábrázolással, sérült
851. tétel
Oinochoé
Dél-Itália, Kr. e. 4. sz., festett, égetett, cserép, fekete alakos lovas jelenettel, sérült
852. tétel
Olajmécses talapzat
római császárkor, Kr. u. 2. sz., bronz, sérült
853. tétel
Idol - Az állatok ura
Perzsia (Lurisztán), Kr. e. 8-7. sz., bronz
854. tétel
Kancsó
római császárkor, Kr. u. 2-4. sz., színtelen és zöldes hutaüveg, repedt
855. tétel
Kancsó
római császárkor, Kr. u. 2-4. sz., színtelen hutaüveg, patinával, sérült
856. tétel
Palack
Róma, Kr. u. 3. sz., sötétzöld irizáló üveg, törött, hiányos
857. tétel
Díszkulacs
858. tétel
Persely
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, festett porcelánfajansz, jelezve az alján TJM családi jellel, restaurált
859. tétel
Díszkorsó
860. tétel
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
841-860
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
[1021-1040]
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1093]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS