Kínáló
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, részben áttört, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján: TJM családi jellel, formaszám: 1725, apró mázhiba javításokkal
861. tétel
Kínálótál
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, részben áttört, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján: masszába nyomott "Zsolnay, Pécs 2852", restaurált
Tetőcserép
864. tétel
Virágtartó edény
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, eozinmázas fehércserép, kívül savmaratott, belül ökörvérmázas felülettel, jelezve az alján: viaszpecsét színű domború körpecséttel, restaurált
865. tétel
Névjegytartó tál
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. első fele, ökörvérmázas porcelánfajansz, jelezve az alján: öttemplom pecséttel, formaszám: 8965, restaurált
866. tétel
Vadászkutya
Zsolnay gyár, Pécs, 1920 körül, savmaratott eozinmázas fehércserép, jelezve az alján: öttemplom és Made in Hungary arany pecsételéssel, formaszám: 8711
867. tétel
Krisztus
Zsolnay gyár, Pécs, 1899, Apáti Abt Sándor terve, savmaratott eozinmázas porcelánfajansz, textil borítású fa talapzat, belsejében ajándékozási felirattal, j.ho.: ABT99
868. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1930 körül, folyatott eozinmázas, savmaratott fehércserép, talpán hárompajzsos, öttemplom jelzet, Made in Hungary bélyegző és 9431 E karcolt formaszám
869. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. első fele, ökörvérmázas fehércserép, jelezve az alján: öttemplom pecséttel
870. tétel
Asztalközép (kínáló)
871. tétel
Virágtartó edény - Halászó lány
872. tétel
Anonymus
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. első fele, savmaratott, eozinmázas fehércserép, jelezve az alján: hárompajzsos öttemplom jel, 3330 karcolt formaszámmal
Akt lepellel
875. tétel
Tintatartó
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, labrador mázas fehércserép, jelezve az alján: domború körpecséttel, formaszám: 8856, 36-os méretszám
876. tétel
Akt lepellel
877. tétel
Parasztember boroskancsóval
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. eleje, ökörvérmázas fehércserép, jelezve az alján: pecsétviasz színű körpecséttel, formaszám: 8668
878. tétel
Díszváza
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, mázas porcelánfajansz, az ón montírozás kivitelezője: Walter Scherf and Co. Nürnberg, jelezve az alján: Osiris 577
879. tétel
Furulyázó
Zsolnay gyár, Pécs, 1927, Lonkay Antal terve, festett fehércserép, j.ho.: Lonkay, 1927, alján: hárompajzsos öttemplom zöld "Zsolnay Pécs" jellel