Névmutató

TételSzerzőCím
370Aba - Novák VilmosFelsőbánya látképe, 1925
340Bajor (Bayer) ÁgostMediterrán városka látképe
362Bartha LászlóMezei munkák, 1942
358Bartha LászlóMediterrán városrészlet, 1930 körül
361Bartha LászlóErdőszéle legelésző nyájjal
364Basilides BarnaSárospataki részlet, 1946
353Basilides SándorBetlehemesek, 1936
360Bene GézaParkrészlet, 1947
355Bene GézaUtcarészlet fákkal, 1947
359Bene GézaUtcarészlet, 1946
346Cseh GusztávVarjúvár, 1983
356Cserepes IstvánHázak
368Deim PálKereszt, 1983
349Deli AntalUtcarészlet alakkal
350Deli AntalFalurészlet
351Deli AntalSzobabelső pihenő alakokkal
367Derkovits GyulaFák és házak
99Dorffmeister IstvánKrisztus a kereszten VÉDETT - NO EXPORT
1Dürer, AlbrechtKrisztus összeroskad a kereszt súlya alatt (A Nagy Passió sorozatból)
2Dürer, AlbrechtKrisztus az olajfák hegyén (A Nagy Passió sorozatból)
376Endrédy GyörgyRőzsehordók, 1949
124Erdélyi ikonfestő,19.sz.közepeHáromkirályok imádása
7Falconer, József FerencSzent Antal a gyermek Jézussal, 1804
18Felvidéki szobrász, 1800 körülA sasvári Piéta kegyszobrának mása
342Gaár VilmosKörmenet
374Gábor JenőA Havihegy Pécsen
333Gróf Vasquez KárolyDunafürdő, 1837
373Gyarmathy TihamérVonalak II., 1968
372Gyarmathy TihamérVonalak, 1967
338Háry GyulaEbensee
325Herzinger, Anton (Fallbach, 1763 - Bécs, 1826) - Wonsiedler, Alexander Josef (Graz, 1791 - 1859)Pest - Buda látképe
341Hikádi Erzsébet, Czene BélánéAngyali üdvözlet, 1946
45Höfel, Johann NepomukPáduai Szent Antal a gyermek Jézussal, 1801
381Illés ÁrpádEmlékezés Igor Sztravinszkijre 1971
347Incze János, DésPásztorok, 1989
343Incze János, DésUtcarészlet lovasszánnal, 1983
365Istókovits KálmánPozsony látképe, 1957
366Istókovits KálmánRév
26Itáliai festőA vigezzoi Mária kegykép, 1825
46Itáliai festő, 18. sz.Veronika kendője
102Itáliai festő, 18. sz. első feleSzent Sebestyén
33Itáliai festő, 18. sz. végePihenő Szent Család
3Itáliai metsző, 18. századMenekülés Egyiptomba
56Jäger, JosephA pálosok sasvári kegyszobra
326Kaltschmed, Abraham (Augsburg, 1707 - ?) - Mikoviny Sámuel (Ábelfalva, 1698 - Trencsén mellett, 1750)Pozsony látképe
371Keserü IlonaKövek
378Kondor BélaBiedermeier tanulmányok, 1965
380Kondor BélaBányarém, 1969
5Közép - európai festő, 18. sz.Madonna a gyermek Jézussal
107Közép - európai festő, 18. sz. végeMária a gyermek Jézussal
103Magyar festőA nagyszombati kegykép mása, 1708
104Magyar festő, 18. sz.Az innsbrucki kegykép mása
44Magyar festő, 18. sz. közepeMária a gyermek Jézussal - A Krisztinavárosi kegykép mása
329Magyar festő, 18. sz. végeA fehér ló legendája
105Magyar festő, 18. sz. végeSzent István felajánlja a koronát és Szent Onofriusz (kétoldalas körmeneti zászló)
330Magyar festő, 1850 körülMajorság látképe
328Magyar festő, 19. sz. közepeBudavár ostroma
327Magyar festő, 19. sz. második feleA világosi fegyverletétel
339Magyar festő, 20. sz. elejeUtcarészlet alakokkal
354Magyar festő, 20. sz. első feleParkban
322Magyar művész, 19. sz. második feleA pécsi Széchenyi tér látképe
110Magyar szobrász, 1800 körülMária
27Magyarországi szobrász, 17. sz.Puttó
21Magyarországi szobrász, 18. sz.Máté evangelista
76Magyarországi szobrász, 18. sz.Apostolfej (töredék)
19Magyarországi szobrász, 18. sz.Puttó
83Magyarországi szobrász, 18. sz.Püspök szent
78Magyarországi szobrász, 18. sz.Sasvári Piéta
52Magyarországi szobrász, 18. sz.Női szent
17Magyarországi szobrász, 18. sz.Mária Immaculata
39Magyarországi szobrász, 18. sz.Nepomuki Szent János
8Magyarországi szobrász, 18. sz.Nepomuki Szent János
16Magyarországi szobrász, 18. sz. végeNepomuki Szent János
93Magyarországi szobrász, 18. sz. végeMária a gyermek Jézussal
15Magyarországi szobrász, 18. sz. végeNepomuki Szent János
59Magyarországi szobrász, 19. sz.Korpusz
58Magyarországi szobrász, 19. sz.A máriazelli Szűzanya kegyszobrának mása
38Magyarországi szobrász, 19. sz.Piéta
335Mednyánszky László báróVirágzó fa
337Mednyánszky László báróTemplomkert
334Mednyánszky László báróTavaszi kertrészlet
336Medveczky JenőVízparti részlet, 1959
323Merian, MatthausPozsony látképe madártávlatból
125Moldvai ikonfestő, 19. sz. első feleJézus bemutatása a templomban
348Nagy IstvánFalurészlet
352Nagy IstvánErdélyi táj, 1919
47Német festő, 1700 körülMadonna a gyermek Jézussal
88Német festő, 18. sz. végeMária Krisztus keresztjénél
332Német festő, 19. sz. elejeKereskedőház
69Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz.A kismartoni kegyszobor mása
41Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz.Nepomuki Szent János
70Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. elejeMária - ház Pietával
122Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleA hét szent alvó efezusi ifjú
89Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleIstenszülő - az el nem égő csipkebokor
9Osztrák festőVotivkép a Máriazelli Szűzanya kegyképével, 1775
28Osztrák festő, 18. sz.Jézus születése
106Osztrák festő, 18. sz.Mária neveltetése
92Osztrák festő, 18. sz.Keresztre feszített Krisztus
100Osztrák festő, 18. sz.Krisztus a kereszten
75Osztrák festő, 18. sz.A máriazelli Szűzanya kegyképének mása
73Osztrák festő, 18. sz.Alexandriai Szent Katalin és Szent Borbála
24Osztrák festő, 18. sz.Szent József halála
101Osztrák festő, 18. sz.Nepomuki Szent János a ravatalon
109Osztrák festő, 18. sz. második feleNői szent
91Osztrák festő, 1800 körülMária a gyermek Jézussal és Keresztelő Szent Jánossal - VÉDETT - NO EXPORT
87Osztrák festő, 19. sz.A bécsi karmeliták kegyképének mása
94Osztrák festő, 19. sz. közepeMária tanítása
331Osztrák festő, 19. sz. közepeFestő és lovas társaság a szabadban
60Osztrák szobrász, 18. sz.Puttó
96Osztrák szobrász, 18. sz.Feszület
98Osztrák szobrász, 18. sz. első feleSárkányölő Szent György
95Osztrák szobrász, 19. sz. első feleA máriazelli Szűzanya kegyszobrának mása
97Osztrák szobrász, 19. sz. első feleA máriazelli Szűzanya kegyszobrának mása
344Páll LajosKorondi részlet, 1973
345Páll LajosÖkrösfogat
357Révész - Ferryman FerencKormoránok, 1921
382Róna Klára, Klie ZoltánnéKikötőrészlet
379Rozsda EndreNőalak, 1950
369Somogyi GyőzőA búza - Parasztbiblia illusztráció
6Spanyol festő, 18. sz.A Porta Vaga-i Soledad fájdalmas Szűzanya kegyképének mása (A Cavite-i Puerta Vaga után)
63Spanyol vagy nápolyi szobrász, 17. sz.Női szent
383Szántó PiroskaKeresztre feszített Krisztus, 1975
127Szerb ikonfestő, 18. sz.Istenanya elszenderedése
375Vadász EndrePárizsi utcarészlet
377Vadász EndreBoronálás
324Varoni, JohannPécs látképe
363Zsigmond AttilaDombos táj, 1975