Tétel | Szerző | Cím |
370 | Aba - Novák Vilmos | Felsőbánya látképe, 1925 |
340 | Bajor (Bayer) Ágost | Mediterrán városka látképe |
362 | Bartha László | Mezei munkák, 1942 |
358 | Bartha László | Mediterrán városrészlet, 1930 körül |
361 | Bartha László | Erdőszéle legelésző nyájjal |
364 | Basilides Barna | Sárospataki részlet, 1946 |
353 | Basilides Sándor | Betlehemesek, 1936 |
360 | Bene Géza | Parkrészlet, 1947 |
355 | Bene Géza | Utcarészlet fákkal, 1947 |
359 | Bene Géza | Utcarészlet, 1946 |
346 | Cseh Gusztáv | Varjúvár, 1983 |
356 | Cserepes István | Házak |
368 | Deim Pál | Kereszt, 1983 |
349 | Deli Antal | Utcarészlet alakkal |
350 | Deli Antal | Falurészlet |
351 | Deli Antal | Szobabelső pihenő alakokkal |
367 | Derkovits Gyula | Fák és házak |
99 | Dorffmeister István | Krisztus a kereszten VÉDETT - NO EXPORT |
1 | Dürer, Albrecht | Krisztus összeroskad a kereszt súlya alatt (A Nagy Passió sorozatból) |
2 | Dürer, Albrecht | Krisztus az olajfák hegyén (A Nagy Passió sorozatból) |
376 | Endrédy György | Rőzsehordók, 1949 |
124 | Erdélyi ikonfestő,19.sz.közepe | Háromkirályok imádása |
7 | Falconer, József Ferenc | Szent Antal a gyermek Jézussal, 1804 |
18 | Felvidéki szobrász, 1800 körül | A sasvári Piéta kegyszobrának mása |
342 | Gaár Vilmos | Körmenet |
374 | Gábor Jenő | A Havihegy Pécsen |
333 | Gróf Vasquez Károly | Dunafürdő, 1837 |
373 | Gyarmathy Tihamér | Vonalak II., 1968 |
372 | Gyarmathy Tihamér | Vonalak, 1967 |
338 | Háry Gyula | Ebensee |
325 | Herzinger, Anton (Fallbach, 1763 - Bécs, 1826) - Wonsiedler, Alexander Josef (Graz, 1791 - 1859) | Pest - Buda látképe |
341 | Hikádi Erzsébet, Czene Béláné | Angyali üdvözlet, 1946 |
45 | Höfel, Johann Nepomuk | Páduai Szent Antal a gyermek Jézussal, 1801 |
381 | Illés Árpád | Emlékezés Igor Sztravinszkijre 1971 |
347 | Incze János, Dés | Pásztorok, 1989 |
343 | Incze János, Dés | Utcarészlet lovasszánnal, 1983 |
365 | Istókovits Kálmán | Pozsony látképe, 1957 |
366 | Istókovits Kálmán | Rév |
26 | Itáliai festő | A vigezzoi Mária kegykép, 1825 |
46 | Itáliai festő, 18. sz. | Veronika kendője |
102 | Itáliai festő, 18. sz. első fele | Szent Sebestyén |
33 | Itáliai festő, 18. sz. vége | Pihenő Szent Család |
3 | Itáliai metsző, 18. század | Menekülés Egyiptomba |
56 | Jäger, Joseph | A pálosok sasvári kegyszobra |
326 | Kaltschmed, Abraham (Augsburg, 1707 - ?) - Mikoviny Sámuel (Ábelfalva, 1698 - Trencsén mellett, 1750) | Pozsony látképe |
371 | Keserü Ilona | Kövek |
378 | Kondor Béla | Biedermeier tanulmányok, 1965 |
380 | Kondor Béla | Bányarém, 1969 |
5 | Közép - európai festő, 18. sz. | Madonna a gyermek Jézussal |
107 | Közép - európai festő, 18. sz. vége | Mária a gyermek Jézussal |
103 | Magyar festő | A nagyszombati kegykép mása, 1708 |
104 | Magyar festő, 18. sz. | Az innsbrucki kegykép mása |
44 | Magyar festő, 18. sz. közepe | Mária a gyermek Jézussal - A Krisztinavárosi kegykép mása |
329 | Magyar festő, 18. sz. vége | A fehér ló legendája |
105 | Magyar festő, 18. sz. vége | Szent István felajánlja a koronát és Szent Onofriusz (kétoldalas körmeneti zászló) |
330 | Magyar festő, 1850 körül | Majorság látképe |
328 | Magyar festő, 19. sz. közepe | Budavár ostroma |
327 | Magyar festő, 19. sz. második fele | A világosi fegyverletétel |
339 | Magyar festő, 20. sz. eleje | Utcarészlet alakokkal |
354 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Parkban |
322 | Magyar művész, 19. sz. második fele | A pécsi Széchenyi tér látképe |
110 | Magyar szobrász, 1800 körül | Mária |
27 | Magyarországi szobrász, 17. sz. | Puttó |
21 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Máté evangelista |
76 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Apostolfej (töredék) |
19 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Puttó |
83 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Püspök szent |
78 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Sasvári Piéta |
52 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Női szent |
17 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Mária Immaculata |
39 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Nepomuki Szent János |
8 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Nepomuki Szent János |
16 | Magyarországi szobrász, 18. sz. vége | Nepomuki Szent János |
93 | Magyarországi szobrász, 18. sz. vége | Mária a gyermek Jézussal |
15 | Magyarországi szobrász, 18. sz. vége | Nepomuki Szent János |
59 | Magyarországi szobrász, 19. sz. | Korpusz |
58 | Magyarországi szobrász, 19. sz. | A máriazelli Szűzanya kegyszobrának mása |
38 | Magyarországi szobrász, 19. sz. | Piéta |
335 | Mednyánszky László báró | Virágzó fa |
337 | Mednyánszky László báró | Templomkert |
334 | Mednyánszky László báró | Tavaszi kertrészlet |
336 | Medveczky Jenő | Vízparti részlet, 1959 |
323 | Merian, Matthaus | Pozsony látképe madártávlatból |
125 | Moldvai ikonfestő, 19. sz. első fele | Jézus bemutatása a templomban |
348 | Nagy István | Falurészlet |
352 | Nagy István | Erdélyi táj, 1919 |
47 | Német festő, 1700 körül | Madonna a gyermek Jézussal |
88 | Német festő, 18. sz. vége | Mária Krisztus keresztjénél |
332 | Német festő, 19. sz. eleje | Kereskedőház |
69 | Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. | A kismartoni kegyszobor mása |
41 | Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. | Nepomuki Szent János |
70 | Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. eleje | Mária - ház Pietával |
122 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | A hét szent alvó efezusi ifjú |
89 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | Istenszülő - az el nem égő csipkebokor |
9 | Osztrák festő | Votivkép a Máriazelli Szűzanya kegyképével, 1775 |
28 | Osztrák festő, 18. sz. | Jézus születése |
106 | Osztrák festő, 18. sz. | Mária neveltetése |
92 | Osztrák festő, 18. sz. | Keresztre feszített Krisztus |
100 | Osztrák festő, 18. sz. | Krisztus a kereszten |
75 | Osztrák festő, 18. sz. | A máriazelli Szűzanya kegyképének mása |
73 | Osztrák festő, 18. sz. | Alexandriai Szent Katalin és Szent Borbála |
24 | Osztrák festő, 18. sz. | Szent József halála |
101 | Osztrák festő, 18. sz. | Nepomuki Szent János a ravatalon |
109 | Osztrák festő, 18. sz. második fele | Női szent |
91 | Osztrák festő, 1800 körül | Mária a gyermek Jézussal és Keresztelő Szent Jánossal - VÉDETT - NO EXPORT |
87 | Osztrák festő, 19. sz. | A bécsi karmeliták kegyképének mása |
94 | Osztrák festő, 19. sz. közepe | Mária tanítása |
331 | Osztrák festő, 19. sz. közepe | Festő és lovas társaság a szabadban |
60 | Osztrák szobrász, 18. sz. | Puttó |
96 | Osztrák szobrász, 18. sz. | Feszület |
98 | Osztrák szobrász, 18. sz. első fele | Sárkányölő Szent György |
95 | Osztrák szobrász, 19. sz. első fele | A máriazelli Szűzanya kegyszobrának mása |
97 | Osztrák szobrász, 19. sz. első fele | A máriazelli Szűzanya kegyszobrának mása |
344 | Páll Lajos | Korondi részlet, 1973 |
345 | Páll Lajos | Ökrösfogat |
357 | Révész - Ferryman Ferenc | Kormoránok, 1921 |
382 | Róna Klára, Klie Zoltánné | Kikötőrészlet |
379 | Rozsda Endre | Nőalak, 1950 |
369 | Somogyi Győző | A búza - Parasztbiblia illusztráció |
6 | Spanyol festő, 18. sz. | A Porta Vaga-i Soledad fájdalmas Szűzanya kegyképének mása (A Cavite-i Puerta Vaga után) |
63 | Spanyol vagy nápolyi szobrász, 17. sz. | Női szent |
383 | Szántó Piroska | Keresztre feszített Krisztus, 1975 |
127 | Szerb ikonfestő, 18. sz. | Istenanya elszenderedése |
375 | Vadász Endre | Párizsi utcarészlet |
377 | Vadász Endre | Boronálás |
324 | Varoni, Johann | Pécs látképe |
363 | Zsigmond Attila | Dombos táj, 1975 |