Könyvtámasz
magyar, 19. sz. vége, bronz, márvány talapzaton Berzsenyi Dániel és Eötvös József portréja, egyik talapzat sérült
401. tétel
Kandallódísz, 2 db
osztrák, 1900 körül, öntött, aranyozott sárgaréz, muzsikáló puttók díszítéssel, hiányos
402. tétel
Olasz szobrász, 19. sz. vége
Puttó
403. tétel
Előkelő beduin pár
1900 körül, festett fajansz, "DÉP, BB, 3472-3473" masszába nyomott jelzettel, felületen apró hibákkal
404. tétel
Jézus és a szamáriai asszony
német, 19. sz., faragott csont, zsanérnál kis sérüléssel
405. tétel
Falikép
francia, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, j.b.l.: E. Cassier (Rubens után: Levétel a keresztről)
406. tétel
Osztrák festő, 19. sz. második fele
Fiúcska portréja
407. tétel
Guy, Tzar jelzéssel, 19. sz. második fele
Napóleon portréja
408. tétel
Kossuth Lajos portréja
magyar, 19. sz. vége, bronz plakett, aranyozott bronz keretben
409. tétel
Napóra és iránytű
18. sz. vége, dobozán tusfestett Koleszár Jánoska tulajdonosi jelzettel, felnyitható fa tok, festett papírlapos beosztással, sérült, árnyékvető hiányzik
410. tétel
Napóra iránytűvel VÉDETT - NO EXPORT
Bécs, 18. sz., Franciscus Lubach Vienna jelzettel, három lábon álló sárgaréz lap, süllyesztett iránytű tok, vésett díszítéssel, pótolt üveglap és irányjelzék
411. tétel
Napóra és iránytű
Nürnberg, 1750 (?), "Stockert a Bavaria" jelzettel, fa tok, festett, papírlapos beosztással, megkopva, árnyékvető hiányzik
412. tétel
Napóra és iránytű
413. tétel
Húr-gnomon nap- és holdóra iránytűvel
Gyertyakoppintó
francia, 19. sz., aranyozott bronz, pillangó díszítéssel
419. tétel
Lőporkészítő mozsár
francia, 19. sz. második fele, öntött bronz, plasztikus figurális díszítéssel, peremén visszadatált felirat: "Vaincre ou mourir pour la patrie vive la nation R.F. 1793", törő nélkül