Teás- és kávéskészlet, 56 db-os
463. tétel
Tányér
Meissen, 20. sz. eleje, festett, aranyozott porcelán, máz alatti kék kardos jellel és 188-as masszába nyomott számmal
464. tétel
Dante és Beatrice
19. sz. vége, Ary Scheffer (Dordrecht, 1795-Argenteuil, 1858) után, festett porcelán, egykorú papírmasé keretben, j.b.l.: töredékes
465. tétel
Váza, 2 db
osztrák, 19. sz., porcelán, alnyomatos és festett képmezők pásztoridill jelenetekkel, aranyozó díszfestéssel, öntött bronz talapzaton, kosfejes fülekkel
466. tétel
Puttó hegedűvel
Meissen, 19. sz., festett porcelán, talpán festett kék kardos jelzettel, karcolt 21. és masszába nyomott 18-as számmal, aranyozással, restaurált, kis sérüléssel
467. tétel
Lány virágokkal
Meissen, 19. sz. közepe, festett porcelán, talpán jelzett: máz alatti kék kardos jellel, 38-as méretszámmal, fényes aranyozással, kis sérülésekkel
468. tétel
Táncosnő madárral
Meissen (?), 19. sz., festett porcelán, jelzet nélkül, restaurált
469. tétel
Zenélő doboz
osztrák, 1900 körül, diófa borítású doboz, jávorfa intarziával, belsejében zenélő szerkezettel, 1 db kulccsal, táncosnő pótolt
470. tétel
Teababa
francia, 20. sz. eleje, festett porcelán fej és törzs, rokolyás alsó rész, selyem és tüll borítással, ruházata erősen sérült
471. tétel
Teababa
francia, 20. sz. eleje, festett porcelán büszt, magas, rokolyás alsó rész, ruházaton strasszokkal, sérült, egyik kéz ragasztott
472. tétel
Színésznő portréja
473. tétel
Faun krokodillal
Rosenthal, 1914-18, festett porcelán, Ferdinand Liebermann terve, alján jelezve: ROSENTHAL, j.h.o.: Ferd. Liebermann
Szőlőindás vázapár
476. tétel
Dísztál
477. tétel
Váza pár
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, alján TJM családi jelzettel, kis restaurálással
478. tétel
Asztalközép (kínáló)
479. tétel
Díszkancsó pár