253. Varia aukció > Ökrös szekér

253. Varia aukció [ARCHÍV]

68. Pállya Carolus (Budapest, 1875 - Újpest, 1948/50)

Ökrös szekér

olaj, karton

13*19 cm

j.b.l.: Carolus Pállya