151. Borsos Miklós (Nagyszeben, 1906 - Budapest, 1990)
"Lovasok"
rézkarc, papír
145*240 mm
j.j.l.: Borsos Miklós; b.l.: Lovasok; j.b.l. a nyomaton: Borsos M.