1701. Markó Ernő (Kassa, 1868 - Budapest, 1945)
Téli kikötő, 1910
olaj, karton
44,5*58 cm
j.j.l.: Markó E.
Kiállítva: Országos Magyar Képzőművészeti Társulat Tavaszi kiállítás Budapest, Műcsarnok, 1911. (kat. 491. Óbudai hajógyár, vagy 493. Uszályok a Dunán, vagy 496. Tél a kikötőben)