1873. Zágon Gyula (Kaposszekcső, 1904 - Budapest, 1990)
Zrínyi kirohanása, 1966 körül
olaj, vászon
68*98 cm
j.j.l.: Zágon Gyula
1966-ban a Szigetvár elestének 400. fordulójára kiírt pályázaton 1. díjat nyert