1640. Boldizsár István (Orosháza, 1897 - Budapest, 1984)
"Dunaparti részlet májusi áradáskor", 1951
olaj, vászon
70*100 cm
j.j.l.: Boldizsár
Kiállítva és reprodukálva: II. Magyar Képzőművészeti Kiállítás, Budapest, Műcsarnok, 1951 november 4. - december 2. (kat. 27.), Reprodukálva: Új Magyar Képzőművészet II. Az 1951. évben rendezett II. Magyar Képzőművészeti Kiállítás anyagából, Budapest, Művészeti Alkotások Vállalat kiadása, 1951. 32. old.