261. 19. századi és modern festmények > Sárga ruhás lány portréja, 1923

334. Szőnyi István (Újpest, 1894 - Zebegény, 1960)

Sárga ruhás lány portréja, 1923

olaj, vászon

80*61 cm

j.j.l.: Szőnyi I.; ho. vakkereten felirat: Kármán Sándorné szül. Schnürmacher Ilona arcképe, festettem Szőnyi Pistával 1923-ban nősülése előtt 1958. III. 20-án Gadányi Schnürmacher György, Feltehetően kiállítva: Szőnyi István gyűjteményes kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum, 1924. január (kat. 66. Arckép magántulajdon)