319. Maticska Jenő (Nagybánya, 1885 - Nagybánya, 1906)
"Egy római klastrom", 1905
olaj, vászon kartonra ragasztva
48,5*43 cm
j.n., j.l.: Róma; ho. felirattal: "Egy római klastrom. Eredeti római felvétel Maticskától 1905-ben. Ezennel bizonyítom, hogy ezen festmény Maticska Jenő munkája, mejett Romában festett 1905-ben Slevenszky Lajosné született Maticska Mária Nagybánya 1936 VII./9."