482. Swierkiewicz Róbert (Pécs, 1942 - Budapest, 2019)
"Virrasztó", 1971
litográfia, papír
500*400 mm
j.j.l.: Swierkiewicz Róbert; b.l.: Virrasztó (próba) 71