244. Műtárgyak, ezüstök és ékszerek
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
1021-1040
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1220]
[1221-1240]
[1241-1260]
[1261-1280]
[1281-1300]
[1301-1320]
[1321-1340]
[1341-1357]
Dísztál pár
Schütz Cilli, 1900 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelezve a hátoldalán: masszába nyomott "Schütz Cilli", formaszám: 033
1021. tétel
Posztamens kaspóval
Zsolnay gyár, Pécs, 19. sz. vége, mázas pirogránit, szatírfejes díszítéssel, három részből összeállítható, sérült, restaurált
1022. tétel
Falikép - Vásárfia
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, Kallós Ede terve, eozinmázas fehércserép, sérült
1023. tétel
Fali dísz
20. sz. eleje, ónmázas kerámia, jelzett a hátoldalán: "Rako" és "M." jel, kis sérüléssel
1024. tétel
Anonymus
1025. tétel
Kínáló tál
1026. tétel
Kislány libákkal
Zsolnay gyár, Pécs, 1910 körül, folyatott eozinmázas fehércserép, selymes, savmaratott felülettel, talpán domború körpecséttel és 8666-os formaszámmal
1027. tétel
Ülő kisfiú
Zsolnay gyár, Pécs, 1930 körül, eozinmázas fehércserép, jelezve az alján: öttornyos, templomos, címerpajzsos jellel, Zsolnay Pécs, Made in Hungary feliratokkal
1028. tétel
Jegesmedve pár
Zsolnay gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas fehércserép, fémesen irizáló, savmaratott felülettel, talpon domború körpecséttel jelzett, 8405-ös formaszámmal, restaurált
1029. tétel
Anonymus
1030. tétel
Kaspó
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. eleje, fémesen irizáló labradormázas fehércserép, jelezve az alján: domború körpecsét és 647-es formaszám
1031. tétel
Grimani kancsó
1032. tétel
Fali dísz - Hold és csillag
Zsolnay gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas fehércserép
1033. tétel
Fali dísz, 4 db
1034. tétel
Fali dísz, 7 db
1035. tétel
Falicsempe, 4 db
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, aranyozott, mázas fehércserép keretben
1036. tétel
Fali és bútordísz, 11 db
Pécs, 1910 körül, eozinmázas fehércserép
1037. tétel
Kancsó pár
Zsolnay gyár, Pécs,1880 körül, festett fehércserép, az egyik jelezve az alján: masszába nyomott "Zsolnay Pécs" jel, formaszám: 4752
1038. tétel
Váza
1039. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1920 körül, Mack Lajos formaterve, ökörvérmázas porcelánfajansz, talpán hárompajzsos öt templom jellel, 6570-es formaszámmal
1040. tétel
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
1021-1040
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1220]
[1221-1240]
[1241-1260]
[1261-1280]
[1281-1300]
[1301-1320]
[1321-1340]
[1341-1357]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS