Kaspó
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. eleje, ökörvérmázas fehércserép, jelezve az alján: domború körpecséttel
1041. tétel
Falicsempe, 5 db
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, mázas, rátétes fehércserép
1042. tétel
Petróleumlámpa
Bécs, 19. sz. vége, jelzett: R. Ditmar Wien, mázas fajansz lámpatest sárgaréz és fém szerelékkel, homokfúvott üvegburával
1043. tétel
Szecessziós váza
Karlsbad, 1905 körül, Carl Knoll terve, talpán: Austria Karlsbad bélyegző, festett, mázas porcelánfajansz, nyakán plasztikus női portréval, hajtincsekből alakított fülekkel
1044. tétel
Angyalos asztalközép
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, folyatott mázas porcelánfajansz, talpon masszába nyomott gyári bélyegző és 8049-es formaszám, talp erősen sérült
1045. tétel
Váza
belga (?), 1900 körül, mázas fajansz, jelezve az oldalán: G. Argil
1046. tétel
Fedeles cukortartó
Gádor István (1891 - 1984), mázas cserép, jelezve az alján: Gádor
1047. tétel
Tál
Itália, 19. sz., ónmázas majolika, jelzett az alján: masszába nyomott pecsét, Szent József a gyermek Jézussal ábrázolással, peremén sérült
1048. tétel
Albarello
Itália, 18. sz., ónmázas fajansz, jelzett az alján, kis sérüléssel