244. Műtárgyak, ezüstök és ékszerek > Karkötő

1248. Karkötő

török (?), 20. sz. második fele, 2016 utáni budapesti fémjellel ellátva, 14 k arany, csipke hatású, filigrán szálakból alakított 7 tag 5-5 db türkizpaszta ékítéssel, csúszópálca zárral

47,7 g; h: 19 cm