244. Műtárgyak, ezüstök és ékszerek > Levélbontó kés

927. Levélbontó kés

20. sz. eleje, markolat 1872-1922 közötti bécsi fémjellel, 900 ezrelékes ezüst, fűzöld lüszter és fehér vonalzománc díszítéssel, csiszolt, sínből kicsúsztatható csont kés, "Gr. Khun Héderváry Károlyné 1917. XII/24" vésett gravírozással, szóbeli közlés alapján a tárgy egykori tulajdonosa Gróf Széki Teleki Margit (1860-1922) Csillagkeresztes és Palotahölgy volt

Ntto.: 26,3 g, h: 28,4 cm