1231. Cigaretta tárca
német, 1888 utáni hold korona fémjel és 1902-1937 közötti behozatali jel, 800 ezrelékes ezüst, belül aranyozva, vésett: "Das Offizierskorps der Prinz Esterházy Husaren" emlék felirattal, külseje bordázott díszítéssel, zárógombján kék zafír kabusonnal
121 g; 10,3*8*0,8 cm