244. Műtárgyak, ezüstök és ékszerek > Karkötő

1326. Karkötő

20. sz. második fele, 2016 előtti budapesti fémjel, 14 k fehérarany, sorban foglalva 10 db ovális csiszolású fűzöld smaragd cca. 7 ct és 10 db modern csiszolású briliáns cca. 1 ct (M1, W-TCr, VVS-VSI) ékítéssel, nyelves zár, biztonsági nyolcassal

19,3 g; h: 18,5 cm