1049. Fáy Lóránd (Budapest, 1906 - Budapest, 1945)
„Naplemente Szent Lőrincen", 1941
olaj, vászon
99*115 cm
j.j.l.: Fáy Lóránt 41.
Kiállítva: "Műbarát" Kiállítóhelyiség XVII. Kiállítás, Budapet, 1942. január (kat. 37.); Fáy Lóránt Emlékkiállítása, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1971 (kat. 22., Piros ruhás nő, 1941), sérült