264. Festmények és szobrok a Saphier-gyűjteményből II. - 3. nap > „Naplemente Szent Lőrincen", 1941

1049. Fáy Lóránd (Budapest, 1906 - Budapest, 1945)

„Naplemente Szent Lőrincen", 1941

olaj, vászon

99*115 cm

j.j.l.: Fáy Lóránt 41.

Kiállítva: "Műbarát" Kiállítóhelyiség XVII. Kiállítás, Budapet, 1942. január (kat. 37.); Fáy Lóránt Emlékkiállítása, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1971 (kat. 22., Piros ruhás nő, 1941), sérült