1254. Ripszám Henrik, ifj. (Németbóly, 1889 - Oakwood,1976)
Japán lány, 1935 körül
akvarell, lavírozott tus, papír
445*335 mm
j.b.f.: Ripszám; j.f.: felirat rovásírással
Feltehetően kiállítva: Ripszám Henrik festményei, Budapest, Ernst Múzeum, 1938. február 20-március 6. (kat. sz. 9., Japán leány vagy kat. sz. 21., Japán pincérlány)