217. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
981-1000
[1001-1020]
[1021-1040]
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1211]
Váza
Kína, 19. sz. vége, festett porcelán, "famille rose" dekorral, udvari jelenetekkel, esősárkányokkal és Fo oroszlános fülekkel, kis sérüléssel
981. tétel
Kínáló tál
Kína, 1900 körül, festett porcelán, "famille verte" dekorral, jelezve az alján
982. tétel
Váza
Kína, 20. sz. eleje, festett porcelán, énekesmadár és virág díszítéssel, hátoldalán vers szöveggel, fedele hiányzik, jelzet nélkül
983. tétel
Triptichon középső része - Gésák
Kitagawa Utamaro (1753-1806), színes fametszet, papír, j.j.l.: készítői pecsét, restaurált
984. tétel
Jelenet
Japán, 18. sz. vége, j.j.l.: készítői pecsét feliratokkal, színezett fametszet, papír, keretben, kereten kis sérülésekkel
985. tétel
Szerencse Istenség (Hotei)
Japán, 19. sz. vége, festett porcelán
986. tétel
Dísztál
Japán, 20. sz. eleje, festett, zománcmázas, satsuma jellegű kőcserép, sérült, ragasztott
987. tétel
Tekercskép
Japán, 19. sz. vége, lavírozott tus, papír, sasmadár ábrázolással, selyemre kasírozva, csont végekkel, j.j.l.
988. tétel
Tekercskép
Japán, 20. sz. eleje, lavírozott tus, papír, ponty ábrázolással, fa végekkel, j.j.l.
989. tétel
Ékszerdoboz
Kína vagy Vietnám, 19. sz. vége, feketére festett lakk felület, tök forma, aranyozott díszítéssel, tök forma, kis sérüléssel
990. tétel
Erlu - kínai húros hangszer
Kína, 19. sz. vége, festett, aranyozott fa, elefántcsont betétekkel, egy húr hiányzik
991. tétel
Pecsétnyomó
Kína, 1900 körül, faragott bivalyszarv, szerzetes figura, vésett felirattal
992. tétel
Buddha Muchalinda
Kambodzsa, 19. sz. vége, patinázott bronz
993. tétel
Pecsétnyomó
Kína, 1900 körül, faragott zsírkő, vésett felirattal, Fo oroszlán ábrázolással
994. tétel
Buddha
Thaiföld, 20. sz. eleje, bronz, későbbi aranyozás nyomaival, talpazata hiányos
995. tétel
Váza
Vietnám, 19. sz. második fele, bronz, vésett díszítéssel
996. tétel
Szerzetes
Kína, 19. sz. vége, faragott fa, zsírkő talapzaton
997. tétel
Füstölőtartó
Japán, Meiji-kor (868-1912), öntött bronz, arany és ezüst berakással, főnixmadaras fülekkel
998. tétel
Füstölőtartó
Japán, 19. sz. vége, bronz, esősárkányokkal és fedelén Fo oroszlánnal díszítve, fenéken jelzett
999. tétel
Füstölőtartó
Japán, 19. sz. vége, bronz, démonfejes fülekkel, tetején egyszarvúval, tetődísz levált, Sárdy János operaénekes hagyatékából
1000. tétel
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
981-1000
[1001-1020]
[1021-1040]
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1211]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS