Tekercskép
Japán, 19. sz. vége, tus, papír, gyerekek kutyával, fa végekkel, j.b.l.
1003. tétel
Falikép
Kína, 20. sz. második fele, festett selyem, j.j.f.: kínai felirat
1004. tétel
Pisztoly
1800 körül, elől töltős, balkáni kovás, spanyol lakattal, vésett sárgaréz és kovácsoltvas, töltőpálcával
1005. tétel
Pisztoly
1800 körül, elől töltős, balkáni kovás, francia lakattal, diófa ágyazat, faragott díszítéssel, sárgaréz veretekkel, kovácsoltvas elsütő szerkezet
1006. tétel
Szablya
1800 körül, acél pengén vésett díszítéssel, fa markolaton sárgaréz kézvédővel, tok nélkül
1007. tétel
1848-as népfelkelő kard
18. századi pengéből alakított, fa markolat, vésett sárgaréz tok. pengén vésett díszítéssel, javított
1008. tétel
Tiszti kard tokkal
Bécs, 1864, acél penge, faragott fa és vas markolat, hímzett, koronás díszbojttal, pengén "G. F. AUSTRIEN....WIEN 1864" és az Osztrák-Magyar Monarchia bélyegzője
1009. tétel
Kard tokkal
svéd típusú, 19. sz., fa markolat, sárgaréz fogó, jelzett penge: "J. W. AIG II." és tok: "Jn. Ds. A9 No. 7." bojttal
1010. tétel
Tüzérkard tokkal
1877-es típus, egy vércsatornás acél pengével, fa markolattal
1011. tétel
Pisztoly
1800 körül, elől töltős, balkáni kovás, vésett sárgaréz és kovácsoltvas, spanyol lakattal, töltőpálcával
1012. tétel
Kard tokkal
svéd típusú, 19. sz., fa markolat, sárgaréz kézvédő, jelzett tok: "1. T. 2. No. 177." és acél penge: "ALK A. F. 4/K. 8. No. 166" bojttal