Európa elrablása
Kister, Passau, 20. sz. eleje, festett, aranyozott porcelán, talpon máz feletti kék jelzet, karcolt 5093-as formaszámmal, restaurált és apró sérülésekkel
901. tétel
Rokokó figura pár
Nymphenburg, 19. sz. vége, festett porcelán, talpakon máz alatti masszába nyomott jelzettel, formaszám: 3891, kis sérüléssel
902. tétel
Figura pár
Ludwigsburg, 19. sz. vége, festett aranyozott porcelán, máz alatti kék jelzettel, restaurált
903. tétel
Lányka büsztök
Bécs, 1837, festett, aranyozott porcelán, máz alatti kék jelzettel, egyik talpon masszába nyomott 37-es szám, egyiken kis restaurálással
904. tétel
Díszdoboz
Schorndorf, 20. sz. első fele, festett porcelán, fém szerelékkel, máz alatti kék jellel, kis sérüléssel
905. tétel
Kakas
Nápoly, 20. sz. eleje, festett porcelán, máz feletti kék jellel
906. tétel
Gyertyatartó pár
Meissen, 19. sz. vége, festett porcelán, máz alatti kék kardos jelzettel, masszába karcolt 2617-es számmal, kis tűzi repedéssel
907. tétel
Papagáj
Herend, 20. sz. eleje, festett porcelán, máz feletti kék és masszába nyomott jelzettel
908. tétel
Fedeles urna
Bécs, 1810 körül, festett porcelán, jelezve az alján, máz feletti kék jel és masszába nyomott 810-es szám
909. tétel
Női büszt
francia, 19. sz. vége, biszkvit porcelán, j. ho.: masszába nyomott Sévres-i jel
910. tétel
Váza
Bécs, 1900 körül, festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján: "WIENNA", kis kopásokkal
911. tétel
Díszváza talapzaton
Herend, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, jelzett az alján: kék címerrel és benyomott "Herend" felirattal, Nimeyer Wilmos szignóval, kis javítással
912. tétel
Fedeles díszváza
Fischer Emil, Budapest, 1910 körül, festett, aranyozott fehércserép, alján arany koronás "F.E." monogram és "Made in Hungary" jelzet, 6442 formaszám, aranyozás kissé kopott, restaurált
913. tétel
Díszváza
Znaim (?), 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelánfajansz, talpán masszába nyomott bélyegző és 2007 I formaszám, kis restaurálással
914. tétel
Dísztál pár
Znaim, 1890 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, alján masszába nyomott bélyegzővel: "Z. 1413", egyik perem restaurált
915. tétel
Kaspó
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, áttört díszítéssel, jelezve az alján: máz feletti öttornyos jelle, formaszám: 3835, kis sérüléssel és kopással
916. tétel
Petróleumlámpa
osztrák, 19. sz. vége, áttört fém test, festett zománcdíszítéssel, zöld üvegbúra pótolt
917. tétel
Dísztányér pár
Znaim, 19. sz. vége, festett porcelánfajansz, vadászjelenetekkel, jelzett az alján, benyomott "Steidl Znaim" bélyegző, egyiken kis restaurálással
918. tétel
Díszváza
Fischer Ignác, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, áttört díszítéssel, jelezve az alján: masszába nyomott "Fischer I. Budapest", formaszám: 877
919. tétel
Díszváza
Zsolnay-gyár, Pécs, 1930 körül, aranyozott, zsugormázas fehércserép, talpán arany öttornyos jellel, kígyós fülekkel, tűzi repedéssel, apró sérüléssel