Dísztál
Schütz Cilli, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelánfajansz, talpán masszába nyomott bélyegzővel és 508-as formaszámmal, festett "Spiesz Ilona 1897 IV/, 28" jelzettel
921. tétel
Váza
Zsolnay - gyár, Pécs, 1890, mázas fehércserép, alján máz feletti kék TJM családi jellel, repedt
922. tétel
Dísztál
923. tétel
Padlóváza
Bécs, 20. sz. eleje, B. Block (?), festett, aranyozott kerámia, talpán 1782 formaszámmal
924. tétel
Váza
Zsolnay-gyár, Pécs, 1930 körül, eozinmázas fehércserép, sérült
925. tétel
Meditazione
Zsolnay-gyár, Pécs, Damkó József terve, eozinmázas fehércserép, talpán hárompajzsos, öttornyos jelzéssel, formaszám: 8154, talpon apró csorbulással
926. tétel
Mosdótál
Schütz Cilli, 19. sz. vége, mázas porcelánfajansz, talpán masszába nyomott bélyegzővel és 811, 16A formaszámmal, restaurált, talp sérült
927. tétel
Konzol
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, áttört díszítéssel, jelzés nélkül, sérült
928. tétel
Váza falusi jelenettel, 1929 körül
929. tétel
Falusi pár - 2 db
Gádor István, 1930 körül, mázas cserép, jelezve az alján: Gádor
930. tétel
Céhkorsó
Gorka Géza,1940-es évek, ónmázas fajansz, "A Pesti Magyar serfőző tzéh, Antonius Dreher" felirattal, jelezve az alján, alja kifúrva
931. tétel
Díszcsempe
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, Zsolnay Vilmos terve, mázas keménycserép, jelezve az alján: "Zsolnay V. Pécs", apró mázhibákkal
932. tétel
Váza
magyar, 20. sz. első fele, mázas kerámia, jelezve az alján, formaszám: 487, 874/2
933. tétel
Vágtató lovak
Molnár Kálmán, 1941, mázas cserép, j. az alján: Molnár Kálmán Bpest 1941, kis sérüléssel
934. tétel
Váza - hullámzó tenger
935. tétel
Fali tál
Gorka Géza, 1950 körül, mázas cserép, szarvas ábrázolással, jelzett az alján
936. tétel
Fali tál
Gorka Géza, 1954, mázas cserép, szarvas ábrázolással, jelezve az alján
937. tétel
Tárolóedény
Kárpát - medence, késő bronz kor i.e. 1500 körül, égetett cserép, sérült
938. tétel
Tál
Perzsa, Kr. u. 10-11. sz., lüsztermázas égetett cserép, festés nyomaival, restaurált
939. tétel
Tál (Nishapur)
perzsa, Kr. u. 10. sz., mázas cserép