Névmutató

TételSzerzőCím
236A. Nisfen jelzettel (holland festő?, 19. sz. második fele)Téli örömök
216A.L. monogrammalVándorcigányok, 1872
691Aba - Novák VilmosFelsőbánya, 1925
538Abonyi ErnőTéli vásár, 1916
483Ács ÁgostonEgy kis tere-fere
207Aggházy GyulaHazafelé
573Aggházy GyulaSütőtök termés
266Aggházy GyulaPüspökszent
201Alberth FerencVízparti táj nyírfákkal
200Alberth FerencŐszi erdő kőhíddal
684Ámos ImreJelenet, 1940
686Ámos ImreSzentendre, 1939
636Angheluta, OctavianFérfi portré, 1965
182Angol festő, 19. sz. közepeFestőművész portréja
218Angol festő, 19. sz. második feleÚrlovas
677Angyalföldi Szabó ZoltánAsztali csendélet, 1975
751Antal KárolyA zsákmány
646Arató IstvánBalatoni szőlődombok
225Arnegger, AloisErdei házikó
625Áron Nagy LajosBalatoni dombok
234Aznavurian, LeonTajtékos tenger, 1934
530Bajor (Bayer) ÁgostTiszapart
651Balázs JánosFalurészlet
556Balla BélaVirágos liget
12Ballino, GiulioGyőr felülnézeti látképe, Velence, 1569
26Balzer, JohannPest és Buda látképe
428Bánk ErnőSziklás tengerpart, 1912
35Barabás MiklósVándorok tájban
183Barabás MiklósTestőr portréja, 1833
33Barabás MiklósHajótörés, 1835
214Barbarini, FranzGmunden látképe
584Barkász LajosErdélyi falu télen
440Barkász LajosZöld lombok, 1921
654Barta MáriaTulipános nő
723Bartha László"Este a műteremben"
715Bartha László"Tihanyi kapás", 1959
470Basch Árpád"Eső után, 1912"
275Basch ÁrpádDombos táj, 1920
693Basilides SándorBetlehem
588Bató JózsefMasnis lányka, 1920
579Becht, Fr. jelzésselTéli napsütés, 1930
408Belga festőGenfi utcarészlet, 1936
678Bencze LászlóMozaik terv
176Benczúr GyulaTisza Kálmán portréja
541Bene GézaFaluvége, 1946
516Bene GézaTáj fákkal
441Benkhard ÁgostDomboldal fákkal, 1942
456Benkhard ÁgostVirágcsendélet, 1960
708Bér Rudolf"Tavasz"
734Berény RóbertIgásló
672Berkes AntalTabáni részlet
423Berkes AntalNyári utcarészlet
578Berkes AntalNagyváros hóesésben
422Berkes AntalTavaszi utca
407Berkes AntalUtcarészlet
419Berkes AntalPárizsi utcarészlet eső után
660Bernáth AurélSzegfű, 1956
662Bernáth AurélÜlő akt
545Bernáth AurélFelvonulás
620Bernáth AurélÁlló akt
8Bertius, PetrusBuda látképe, Amszterdam, 1616-os kiadás
9Bertius, PetrusGyőr látképe, 1616
296Beszédes János LászlóParasztember korsóval
610Biai - Föglein IstvánTavaszi virágok
78Bihari SándorLevétel a keresztről, 1885
248Bihari SándorPipázó paraszt
14Blaeu, Willem JanszonErdély térképe, Amszterdam, 1635
220Bock, AliceVaddisznófej, 1892
5Bodenehr, GabrielKomárom látképe
465Boldizsár IstvánPatakparton
104Bolognai festő, 17. sz.Mária a kisdeddel tájban
126Bondt, Jan deHalas csendélet, 1651
735Bornemisza LászlóMeseváros, 1966
736Bornemisza LászlóLumuki mesevárosa
558Boromisza TiborVirágos domboldal, 1920 körül
426Börtsök SamuParkrészlet
446Börtsök SamuErdélyi falu
279Borúth AndorPihenő kislány, 1897
579Bosznay IstvánTéli napsütés, 1930
141Boucher, Francois (Párizs, 1703 - Párizs, 1770) után, 19. sz.Pásztorlányok jövendőmondóval
663Bourcart E. jelzéssel, 20. sz. első feleLegelésző ló
28Bouttats, Gaspar"Pour la carte de la Hongrie"
254Bretschneider RudolfSzobabelső
594Breznay JózsefVirágcsendélet
276Brodszky SándorLigetes táj
258Bruck LajosMűterem részlet
252Bruck LajosPihenő délidőben
273Bruck Lajos"Vadszőlő"
283Brüll AladárGőzmozdony felfűtése, 1910
586Burghardt RezsőHavas mező, 1910
137Bürkert jelzéssel (Benczúr Gyula után)Sisakos vitéz portréja, 1920 - Benczúr Gyula metszete után
270Carelli, ConsalvoA Villa Spada Rómában
135Carlo, PalmeRaimond, Madame de Venel törpéjének képmása, 1676 VÉDETT - NO EXPORT
21Castiglione, Giovanni BenedettoTurbános férfi portréja
79Caullery, Louis deGolgota
94Cavallino, Bernardo (Nápoly, 1616 - Nápoly, 1656) köreMózes vizet fakaszt a sziklából VÉDETT - NO EXPORT
167Čermak, JaroslavAz íjászmester próbája, az első lövés, 1850 körül
721Charles, SmeilaVitorlásversenyen
20Chatelain, Henri AbrahamGermán hősök, Párizs, 1710
129Cipper, Giacomo Francesco (Feldkirch, 1664 - Milano, 1736) köreZenélő társaság
177Clarot, Johann BaptisteHölgy portré, 1850
22Cock, HieronymusHerkules legyőzi a heszperidák sárkányát
142Colin, Gerard PhilippA brüsszeli Porte du Rivage
83Coreggio után, 19. sz.Madonna a gyermek Jézussal és a kis Keresztelő Szt. Jánossal
115Cristofano dell' Altissimo (1525 k. - 1605) után, 17. sz.Castrucci Castracanis hadvezér portréja
575Csabai - Wágner JózsefHavas táj rőzsehordóval
241Cserna KárolyPihenő arabok a sivatagban
611Csikós Antónia, Krizsán JánosnéOrgonás csendélet
471Csók IstvánSokác lányok, 1906
487Csók IstvánSokác kislány
746Csorba GézaAdy síremléke
680Csorba Simon LászlóErőltetett menet, 2014
725Csorba Simon László"Writ of habeas corpus" (Judith és Laci), 1989
679Csorba Simon László"Cím nélkül", 2008
650Csorba Simon László"Pieta", 1970
591Czene BélaAkt kőkorláton, 1980
711Czene Béla"Szolnoki piac", 1958
710Czene Béla, ifj.Szolnoki vásár
253Czene János, ApátfalviHölgyek a szalonban
719Czóbel BélaÜlő alakok (vázlat)
722Dalí, SalvadorAz arc jelenése, 1981
299Damkó József"A Vág partján"
202Deák - Ébner LajosPoros út
658Deák - Ébner LajosVásári jelenet
462Deák Adrienne, HencznéKrizantémos csendélet
596Deák Adrienne, HencznéVirágcsendélet
674Deim Pál"Esti randevú"
673Deim Pál"Leselkedő"
67Dél - oroszországi ikonfestő, 19. sz. második fele Szent Demeter nagyvértanú
718Dési - Huber IstvánUtolsó vacsora, 1926
690Dési - Huber István"Magyar falu" - Rákoscsaba, 1928
188Dickinson, Lowes CatoHölgyportré
523Dinnyés Ferenc"Szegedi városrész a rókusi tónál", 1928
417Dobroszláv LajosTatai óratorony, 1949
599Dolányi Benczúr IdaPipacsos csendélet, 1939
172Donát János DánielElőkelő hölgy portréja, 1808
664Donne, Henry RichardMediterrán városka látképe
274Edvi - Illés Aladár"Sashegyi táj", 1918
427Égly SáraNagybányai táj
623Egry József"Badacsony"
227Ehrmanns, Theodor Freiherr vonAlpesi táj, 1879
634Ék Sándor"Gurzufi sziklák", 1974
618Ék SándorFehérkendős asszony, 1964-65
116Emiliai festő, 16. sz. második feleHercule D'Este portréja
491Erdélyi FerencTörténelmi jelenet
500Erdélyi FerencNői portré, 1926
139Észak - itáliai festő, 17. sz.Acis, Galatea és Polyphemus - Francois Perrier metszete után
122Észak - itáliai festő, 1700 körülVulkánusz műhelyében VÉDETT
105Észak - itáliai festő, 18. sz.Krisztus siratása
123Észak - itáliai festő, 18. sz.Vénusz és Ámor
143Észak - itáliai festő, 18. sz.Kikötői jelenet
130Észak - itáliai festő, 18. sz.Főúri társaság kastélyparkban
103Észak - itáliai festő, 18. sz. elejeKrisztus és a házasságtörő asszony
731Farkas BélaTájrészlet
667Farkas Lőrinc, CsallóköziTáj szélmalommal
682Fehér LászlóAz első csók, 1974
582Fejér Csaba"Tiszaparti táj"
581Fejér CsabaTiszai halászok, 1974
514Fényes AdolfMesetáj
551Fényes AdolfAz eltévedt divatlap, 1895 körül
508Fényes AdolfÁldozat
532Fényes AdolfFelhős táj
643Fenyő Andor EndreBalatoni szőlődombon
298Ferenczy BéniÁgaskodó ló
513Ferenczy ValérA kishídnál
196Festl, Josef jelzésselCsaládi idill, 1876
242Feszty ÁrpádBűnbánó Magdolna
247Feszty ÁrpádPipázó csikós
206Feszty ÁrpádHazafelé tartó gazda
439Filikovac, VladimirKastélypark, 1912
134Firenzei festő, 16. sz. elejeGiovanni d'Empoli (Firenze, 1483 - Canton, 1518) képmása 1560 körül VÉDETT - NO EXPORT
106Firenzei festő, 17. sz.Nő képmása Salome szerepében
522Fischer Edwin ÖdönBrueggi részlet
38Flamand festő, 17. sz.Férfi szent
80Flamand festő, 17. sz. második feleSzent Sebestyén
155Flamand festő, 18. sz.Beszélgető vitézek
133Flamand festő, 19. sz. elejeFiatal nemes hölgy
128Francia festő, 1700 körülNő orsóval - A Le Nain testvérek után
595Francia festő, 19. sz. végeKönyöklő
424Francia festő, 1900 körülParkban
238Francia festő, 20. sz. elejeHalászok a tengerparton
617Francia festő, 20. sz. első feleKilátás az ablakból
607Frank FrigyesVirágok kék vázában, 1928
583Frecskay EndreTéli táj, 1909
619Fried PálPihenő akt
622Fried PálBalerina
600Fried PálSzőke akt
256Friedlinger JenőKastélyenteriőr
244Friedlinger JenőLeány ünnepi viseletben
568Friedrich GáborBalatoni móló
4Fürst, PaulTata látképe, Nürnberg, 1663-as kiadás
745G. B. monogrammal, 20. sz. elejeFájdalom
411Gaál FerencVelence
477Gábor MóricLeány népviseletben
549Gábor MóricMerengő, 1920-as évek
561Gáborjáni Szabó Kálmán Profán Madonna
740Gádor IstvánFejkendős menyecske
742Gádor IstvánMenyecske
642Gedő LipótNyári est a New Yorki Central parkban
453Gedő LipótMulatóban
597Geiger RichárdApacsok
451Geiger RichárdKészülődés
161Giorelli, L. jelzéssel, 19. sz. végeA hamiskártyás
295Giovanni L. szignóval, 20. sz. elejeKagylón ülő puttó
720Glatz OszkárSzénásszekér
454Glatz OszkárKardvirágok bokályban
31Gmelin, Wilhelm FriedrichVízesés Tivolinál
32Gmelin, Wilhelm FriedrichTivoli látképe a kis vízesésekkel, 1792
466Götz Béla ErnőNagybányai táj pásztorokkal
713Gráber MargitÖnarckép festés közben
519Gruber BélaMűtermi csendélet
569Guzsik ÖdönHölgyek a Balatonparton
683Gyarmathy TihamérKétoldalas kompozíció
705Gyémánt LászlóÁlom
706Gyémánt LászlóTámaszkodó, 1984
738H. Rahmer MáriaMadonna, 1935
739H. Rahmer MáriaFiú libákkal, 1930 körül
737H. Rahmer MáriaFiú madárfészekkel, 1930 körül
277Hagedijk, M. jelzéssel, 1900 körülHolland falu szélmalommal
406Halmi ArtúrVelencei részlet
563Halvax GyulaBadacsony látképe
566Halvax GyulaKilátás a Badacsonyról, 1938
552Haranghy Jenő"Sakuntala", 1940
730Haraszty IstvánTérszorító, 2001
420Háry Gyula"Kelenföld", 1926
404Háry GyulaVillach látképe, 1918
235Heimer, R. jelzéssel, 1900 körülViharos tenger
226Helbig, A. jelzéssel, 19. sz. második feleAlpesi táj vízeséssel
728Hencze TamásStruktúrák
219Henderson, Charles Cooper"Echo", 1867
455Herman LipótVirágcsendélet vörös vázával
687Herman LipótKét vázlatfüzet és művek jegyzéke, 62+27 db vázlat
703Hincz GyulaHáború és béke
239Hofmann AntalKeleti jelenet, 1926
637Holesch DénesÁgaskodó lovak
92Holland festő, 17. sz. első feleKálvária
539Holló LászlóAbrakolás
498Homan KárolyA kritikus
13Homann, Johann BaptistMagyarország térképe, Nürnberg, 1718
10Homann, Johann BaptistMagyarország térképe, Nürnberg, 1770 körül
656Hornyánszky GyulaÖlelkező faágak
2Houfnagel, GeorgKomárom látképe, 1595
210Hueber GSopron látképe a Fertő tóval, 1805
288Huszár Adolf (Szentjakabfalva, 1843 - Budapest, 1885)-nak tulajdonítvaNevető fiú
175I.F.R. monogrammalFérfi portré, 1867
548Ilosvai Varga IstvánSzentendrei utcarészlet
140Itáliai festő, 17. sz.Szőlőindákon játszadozó puttók madarakkal
114Itáliai festő, 17. sz.Hádész
76Itáliai festő, 17. sz.Szent Család két donátorral
112Itáliai festő, 18. sz.Beszélgető szerzetesek
113Itáliai festő, 18. sz.Krisztus színeváltozása - oltár bozzetto
85Itáliai festő, 19. sz.Krisztus
40Itáliai metsző, 18. századAllegórikus jelenet
96Itáliai művész, 18. sz.Szent Ferenc
443Iványi - Grünwald Béla"Faluvége ködben", 1930-as évek
481Iványi - Grünwald BélaPásztor tájban
511Iványi - Grünwald BélaPihenők
692Iványi - Grünwald BélaFürdő után
668Iványi - Grünwald BélaCsikós
495Iványi - Grünwald BélaFürdőző
482Iványi - Grünwald Béla műhelye, 1920 körülFaluszélén
474Iványi - Grünwald Béla műhelye, 1930 körülCsikósok
174Jakab jelzésselIfjú hölgy kék masnival, 1876
166Janits A. jelzésselStoltz Mária és Stoltz József portréja, 1767
653Járitz JózsaLány sárga ruhában, 1930 körül
233Jensen, MaxViharos tenger
127Jordaens, Jacob után, 18. sz.Muzsikáló társaság
550Kacziány AladárAngyali üdvözlet
416Kádár BélaFolyópart
533Kaiser, RichardFolyóparti táj, 1917
290Kallós EdeFérfiportré - vázlat a Vörösmarty téri szoborcsoporthoz
598Karlovszky Bertalan (Munkács, 1858 - Budapest, 1938) -nak tulajdonítvaNői portré
554Károlyi LajosHázikó, 1915
403Kárpáthy JenőVízparton
603Kaszab Judit (Judy Cassab)Női portré, 1948
302Kerényi JenőNyújtózkodó akt
555Kernstok KárolyTavaszi kert
163Kiss BálintA sikeres vadászat, 1856
755Kiss Roóz IlonaAnya gyermekével
421Kléh JánosPiacon
616Klein JózsefRingatás
605Klie ZoltánVirágcsendélet
542Klie ZoltánHalak
652Klie ZoltánCsendélet ablakban - "Bükkszentkereszt"
675Klie ZoltánKompozíció
425Klimó IstvánTanya nyári napsütésben, 1947
430Klimó IstvánKilátás a Balatonra
515Kmetty János"Műteremrészlet", csendélet
544Kmetty JánosAsztali csendélet kancsóval
520Koczka AndrásCsendélet almákkal
138Kohl, Ludvik (Ludwig)Áldozat bemutatása Pallas Athene templomában, 1810 körül
473Koszta JózsefSzentesi táj, 1935 körül
494Koszta JózsefTavaszi virágzás a tanyán
630Koszta RozáliaCsónakok
741Kovács MargitLovacska
756Kovács MargitTávolba néző
752Kovács MargitFonó lány
753Kovács MargitTávolba néző
754Kovács MargitHaját fonó lány, 1958
468Kováts KárolyFaluvége
448Krusnyák KárolyFérfi portré, 1925
601Kukán GézaHátakt, 1921
525Kukán GézaKüzdelem
217Kuytenbrouwer, Martinus AntoniusBirkák
154L'Allemand, FriedrichPihenő lengyel katonák, 1847
402L. Emilio H. jelzésselVitorlások a nápolyi öbölben
160Laccataris Demeter (Bécs, 1798 - Pest, 1864) után, 19. sz. második feleDobozi Mihály és hitvese
609Ladányi ImreA rajzoló művész és a modell, 1958
606Lampl Mária"Őszi virágbőség"
268László FülöpHölgyportré
212Laubingarty, A. jelzéssel, 19. sz. második feleBalatonfelvidéki táj
415Lechner, Karl M.Folyóparti város
260Lengyel - Reinfuss EdeHuszárok hóban
484Litteczky EndreKalotaszegi utcán
509Loba FerencDunai táj Budapestnél, 1919
215Loder of Bath, JamesTelivér az istállóban, 1840
101Lombard festő, 1600 körülKeresztet cipelő Krisztus
294Lombardo jelzéssel, 19. sz. végeLovas vitéz a veronai Scaligeri síremlékről
190Lotz KárolyAngyal
267Lotz KárolyMária mennybevétele
265Lotz KárolyFreskóvázlat Szent István Mária oltalmát kéri
191Lotz KárolyLéda a hattyúval és Akt drapériával - párkép
526Lotz Károly"Kesergés"
192Lotz KárolyApolló és Diána a vadászaton
447Macalik AlfrédHáz a hegy lábánál
628Magyar - Mannheimer GusztávFelhős táj
553Magyar - Mannheimer GusztávIdill
156Magyar festő, 18. sz. végeIV. Béla
157Magyar festő, 18. sz. végeÁrpád vezér
148Magyar festő, 19. sz.Hölgyportré
158Magyar festő, 19. sz. közepeVérszerződés
159Magyar festő, 19. sz. közepeBuda várának visszafoglalása
229Magyar festő, 19. sz. második feleDianna és a nimfák a vízesésnél
165Magyar festő, 19. sz. második feleFérfi portré (a Cornides család tagja)
169Magyar festő, 19. sz. második feleHölgy portré
173Magyar festő, 19. sz. második feleGróf Erdődy István portréja
629Magyar festő, 20. sz. elejeFolyópart ladikokkal
562Magyar festő, 20. sz. elejeTavaszi virágzás, 1930
716Magyar festő, 20. sz. elejeVirágcsendélet ablakban
612Magyar festő, 20. sz. elejeVirágcsendélet
490Magyar festő, 20. sz. elejeÁrnyas úton
534Magyar festő, 20. sz. elejeFalusi utca
557Magyar festő, 20. sz. elejeLevétel a keresztről
493Magyar festő, 20. sz. első feleTársaság a szabadban
432Magyar festő, 20. sz. első feleDombos táj
518Magyar festő, 20. sz. első feleParasztasszony, 1935
472Magyar festő, 20. sz. első feleTábori jelenet
615Magyar festő, 20. sz. első feleTerített asztal
449Magyar festő, 20. sz. első feleEnteriőr
528Magyar festő, 20. sz. első feleTörténelmi jelenet
661Magyar festő, 20. sz. első feleCséplés a faluban
431Magyar festő, 20. sz. első feleFalusrészlet
565Magyar festő, 20. sz. első feleBalatoni vitorlások
527Magyar festő, 20. sz. első feleMenekülő anya, 1919 VÉDETT - NO EXPORT
469Magyar festő, 20. sz. első feleNyári mezőn
567Magyar festő, 20. sz. közepeBudapesti látkép
186Magyar művész, 19. sz. végeLegyező
757Magyar szobrászSportolók
45Magyar szobrász, 18. sz. végePuttó pár
300Magyar szobrász, 19. sz. végeOroszlán
291Magyar szobrász, 1900 körülFiú portré
749Magyar szobrász, 20. sz.A király bolondja
47Magyarországi szobrász, 18. sz.Puttófej
49Magyarországi szobrász, 18. sz.Szent László
48Magyarországi szobrász, 18. sz.Női szent
46Magyarországi szobrász, 18. sz.Adoráló angyal
505Mancini, AntonioNápolyi kikiáltó fiú portréja
284Margitay TihamérVázlat az elaléló hölgy című műhöz
507Márk LajosHölgyportré
655Mattis - Teutsch János , ifj.Kompozíció, 1979
497Mattyasovszky Zsolnai LászlóFürdőzők
748Medgyessy FerencSzoptató anya
750Medgyessy FerencHárom grácia
759Medgyessy FerencTámaszkodó nő
747Medgyessy FerencTámaszkodó akt
286Mednyánszky László báróTéli táj alakkal
547Mednyánszky László báróKalapos legény portréja
696Mednyánszky László báróVázlatfüzet (rajzok és tanulmányok), 57 db
699Mednyánszky László báróPihenő katonák
546Mednyánszky László báróBeckói romok, 1890 körül
580Merész Müller GyulaTéli városrészlet
510Mérő IstvánBalatonparti kilátás
287Mészöly GézaBalatoni táj, 1873 VÉDETT
124Miel, JanKirké elvarázsolja Odüsszeusz társait
131Mieris, Willem vanA házaló húsárus, 1715
245Mihalovits MiklósFekvő akt, 1957
243Mihalovits MiklósLeánykereskedő, 1922
281Miklóssy GáborJézus és a házasságtörő asszony
51Moldáv ikonfestő, 18. sz.Tanító Krisztus
125Molenaer, Claes (Haarlem, 1610 - Haarlem, 1668)Halászok a tengerparton
559Molnár C. PálMadonna a kisdeddel, 1938
560Molnár C. PálAngyali kórus
205Molnár József"Közelgő vihar"
543Molnár TiborCsolnoki búcsú
437Morisot-Pontillon, EdmaHorgász a folyóparton
529Mousson TivadarKilátás a kertből
147Mücke József FerencGujdán Ilona (Zsigmondi Károlyné) portréja, 1873
149Mücke József FerencGujdán András és Gujdán Andrásné (Friebert Anna) portréja, 1872
269Munkácsy (Lieb) MihályTanulmány a Milton című festményhez
6Münster, SebastianMagyarország térképe
27Müntz, Johann HeinrichFolyóparti táj alakokkal, 1769
624Muzsinszky Nagy EndreBalatoni vitorlás
429Muzsinszky Nagy EndreBalatoni táj, 1919
401Muzsinszky Nagy EndreVízparti részlet
168Nagl, KarlHölgy portré, 1855
517Nagy Imre, ZsögödiPásztorok a folyóparton, 1931
572Nagy IstvánDombos táj
717Nagy IstvánFaluszéle
512Nagy OszkárÖnarckép, 1936
521Nagy OszkárAsztali csendélet ablakban
405Négely RudolfMediterrán tengerpart
492Nemes József, HaranglábiHoldfénynél, 1923
648Nemes József, HaranglábiDombos táj házakkal, 1957
91Német festő, 17. sz. elejeMária bemutatása a templomban
77Német festő, 17. sz. első feleHáromkirályok hódolása
107Német festő, 1700 körülJézus bemutatása a templomban
73Német festő, 1700 körülAz aranyborjú imádása
81Német festő, 18. sz.Keresztelő Szent János fővétele
89Német festő, 18. sz.Salamon ítélete
111Német festő, 18. sz.Krisztus betegeket gyógyít
90Német festő, 18. sz.Noé áldozata
98Német festő, 18. sz.Szent József álmot fejt a börtönben VÉDETT
109Német festő, 18. sz.Sámson és Delila
86Német festő, 18. sz.Vértanú szent
146Német festő, 18. sz. végeMosás a vízimalomnál
108Német festő, 1800 körülSzent Cecília
136Német festő, 19. sz.Jelenet a Hamletből
100Német festő, 19. sz. második feleSzenvedő Krisztus
110Német festő, 19. sz. végeLéda a hattyúval
24Német metszőTokaj látképe, 1664
117Németalföldi festő, 17. sz. első feleÁdám és Éva
488Neogrády AntalPipacsos mezőn
259Neogrády LászlóTéli erdőrészlet patakkal
444Neogrády LászlóKerti pad
438Neogrády LászlóErdőszéle patakkal
486Neogrády LászlóVirágoskertben
436Neogrády LászlóTátrai táj patakkal
445Neogrády LászlóParkrészlet paddal és locsolókannával
669Neogrády LászlóTéli alkony a Tátrában
264Neogrády LászlóHófödte hegycsúcsok a Tátrában
44Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz.Kálvária
649Oláh JolánFiatal lányok
280Oláh SándorTeiresziasz a vak jövendőmondó
118Olasz festő, 19. sz. második feleLibaárus legény
410Olasz festő, 1900 körülRómai piactér
289Olasz szobrász, 1900 körülA nyár allegóriája
758Olcsai Kiss ZoltánTáncolók
760Olcsai Kiss ZoltánJuhász
762Olcsai Kiss ZoltánDon Quijote
433Olgyay FerencPark
263Olgyay FerencTéli erdő vaddisznókkal
120Opstal ifj., Kaspar Jacob van (1654 - 1717) -nak tulajdonítvaFlóra virágfüzéres puttókkal
681Orbán DezsőDzsungel
729Orbán DezsőMező
55Orosz ikonfestő, 18. sz.Angyali üdvözlet és a háromkirályok hódolása (kétoldalas)
69Orosz ikonfestő, 19. sz. elejeTyihvini Istenanya
65Orosz ikonfestő, 19. sz. első feleKeresztelő Szent János fővétele
53Orosz ikonfestő, 19. sz. közepeNégyosztatú ikon - Kazányi Istenanya, Csodatévő Szent Miklós, Szent György és egy vértanú szent
58Orosz ikonfestő, 19. sz. közepeKrisztus pokolraszállása és feltámadása, ünnepekkel
62Orosz ikonfestő, 19. sz. közepeIstenszülő a Deéziszből
63Orosz ikonfestő, 19. sz. közepeIstenszülő a Deéziszből
71Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleSárkányölő Szent György
57Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleIstenszülő a "Jel"
52Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleIstenszülő, az el nem égő csipkebokor, jelenetekkel
66Orosz ikonfestő, 19. sz. második feleSzmolenszki Istenanya
61Orosz ikonfestő, 19. sz. végeVlagyimiri Istenanya
64Orosz ikonfestő, 19. sz. végeKrisztus pokolraszállása és feltámadása, ünnepekkel
60Orosz ikonfestő, 19. sz. végeVáratlan boldogságot hozó Istenanya
56Orosz ikonfestő, 1900 körülIstenszülő a kisdeddel
70Orosz ikonfestő, 1900 körülKrisztus pokolraszállása és feltámadása, ünnepekkel
72Orosz ikonfestő, 1900 körülKrisztus feltámadása, ünnepekkel
54Orosz ikonfestő, 1900 körülSzarovi Szent Szerafin
59Orosz ikonfestő, 20. sz.Ószertartású ikon - Istenszülő, minden fájdalmasok öröme
68Orosz művész, 19. sz. végeÚti ikon
164Osztrák festő, 18. sz.Arisztokrata hölgy portréja
119Osztrák festő, 18. sz.Kecskepásztor pihenője
74Osztrák festő, 18. sz.Szent Walburga
39Osztrák festő, 18. sz.Szent Péter
36Osztrák festő, 18. sz. második feleSzent Klára
75Osztrák festő, 1800 körülMária a kisdeddel
211Osztrák festő, 1800 körülÉrkezés a vadászatról
82Osztrák festő, 19. sz. elejeBűnbánó Magdolna
181Osztrák festő, 19. sz. elejeHölgy cilinderben
23Osztrák festő, 19. sz. elejeDunamenti városka látképe
194Osztrák festő, 19. sz. első feleSzüreti mulatság
170Osztrák festő, 19. sz. közepeIfjú portréja
203Osztrák festő, 19. sz. második feleUtcarészlet alakokkal
222Osztrák festő, 19. sz. második feleAlpesi táj
228Osztrák festő, 19. sz. második feleHegyvidéki táj vízeséssel
257Osztrák festő, 19. sz. második feleUdvari jelenet
231Osztrák festő, 19. sz. második feleHegyvidék
223Osztrák festő, 19. sz. második feleA Rosanna folyó Tirolban
204Osztrák festő, 19. sz. második feleHegyvidéki táj
195Osztrák festő, 19. sz. végeOlasz leány
240Osztrák festő, 19. sz. végeSzerecsen rabszolganőkkel
43Osztrák művész, 18. sz.Apácamunka - Szentháromság
41Osztrák művész, 1800 körülZárdamunka - Judit és Holofernész
292Osztrák szobrász, 19. sz. második feleMozart
25Osztrák vagy magyar metsző, 19. sz.Tokaj látképe, 2 db
184Osztrák vagy német festő, 1800 körülIfjú hölgy portréja
463Pádly AladárCsendélet szoborral
251Pállik BélaAkolban, 1883
461Papp EmilBeszélgetők
665Papp EmilLeánderes udvaron
698Pataky LászlóPihenő katona
261Pataky LászlóVázlat
246Pécsi Pilch DezsőAkolban
3Peeters, JacobusHatvan látképe, 1686
635Péli Tamás KárolyPróféta
442Perlrott - Csaba VilmosHázak a fák között
237Permici jelzéssel, 19. sz.Folyóparti város látképe
262Peske GézaHógolyózó bodajki legényke
724Picasso, PabloFemmes du Monde, 1983
145Pillement, Jean-BaptisteFolyóparti táj alakokkal
644Pleidell JánosFák alatt, 1976
709Pleidell JánosArató asszonyok
632Pogány Ferenc"Téli délután", 1967
627Pogány FerencFolyóparti táj
476Pogány GyulaVajköpülés
574Pólya TiborTéli mulatságok
524Pólya TiborPremiére II.
185Rácz - Kovách MargitKislány portré, 1904
209Ranzoni, GustavBirkapásztorok, 1886
144Rebell, Joseph-nek tulajdonítottVilágítótorony, 1814
189Reissmann Károly MiksaAllegórikus nőalakok, 2 db
592Réti MátyásKontyos modell
250Rettig, Heinrich"Die Alte"
457Rezes Molnár LajosGyerekek a mezőn
151Ricard Martin jelzéssel, 19. sz. végeBarackos csendélet ötvöstárgyakkal
93Ricci, Sebastiano (Belluno, 1659 - 1734) köre, 18. sz.Háromkirályok imádása
697Rippl - Rónai JózsefLangsfeld Muki fotográfus portréja, 1916
577Rökk KárolyMoszkva látképe télen
99Római festő, 17. sz.Allegórikus jelenet
255Romek ÁrpádCsendélet kandalló órával
121Roos, Philip Pieter (Tivoli, Rosa da)Megvadult bikával küzdő vadászkutyák VÉDETT - NO EXPORT
29Rossi, Giacomo deTokaj, Gyula madártávlati képe - Esztergom ostroma Párkány felől
193Rottmann MozartCsaládi idill
659Rozs JánosAratás
536Rozs JánosVízimalom
537Rozs JánosÁtkelés a kompon
84Rubens, Pieter Paul köreHerodiás és Salome Keresztelő Szent János fejével, 1650 körül VÉDETT - NO EXPORT
493Rudnay GyulaTársaság a szabadban
472Rudnay GyulaTábori jelenet
449Rudnay GyulaEnteriőr
528Rudnay GyulaTörténelmi jelenet
431Rudnay GyulaFalusrészlet
527Rudnay GyulaMenekülő anya, 1919 VÉDETT - NO EXPORT
585Ruzicskay GyörgyParkrészlet, 1941
97Sabatini, LorenzoAlexandriai Szent Katalin misztikus eljegyzése VÉDETT - NO EXPORT
414Salvati, GiuseppeMediterrán tengerpart
506Sándor MóricKatonatiszt portréja, 1918
671Sass Brunner ErzsébetKertrészlet, 1927
19Schad, J. A.Magyar királyok - Péter (1038-1041), Vencel (1301-1305), Ottó (1305-1307), Albert (1437-1439), IV. Ferdinánd (1633-1654) és Aba Sámuel (1041-1044) portréja
7Schedel, HartmannKépzeletbeli magyar város látképe
499Scheiber HugóFérfi portré
503Scheiber HugóKalapos férfi pipával
502Scheiber HugóKalapos hölgy
689Scheiber HugóKönyöklő csavargó
631Schéner Mihály"Balaton"
593Schéner MihálySzínes virágok gyümölcsökkel
213Scheyerer, FranzFolyóparti táj alakokkal VÉDETT
221Schiffer, AntonVárfal előtt beszélgetők, 1845
570Scholler RezsőNagybányai táj
496Schönberger ArmandKét akt
301Schrotta JánosAkt
187Schwank, WilhelminaTestvérek, 1881
480Sebők Margit Joachim FerencnéVásárban
15Senex, JohnLengyelország térképe, 1711
11Seutter, Georg MatthäusAfrika térképe, Augusburg 1730 körül
645Sikuta Gusztáv"Nagymarosi táj"
702Sikuta GusztávSzobabelső
224Simkó jelzéssel, 1900 körülAlpesi táj
761Somogyi ÁrpádJuhász a hóban
88Spanyol festő, 17. sz.Szenvedő Krisztus a Passió eszközeivel
1Speed, JohnMagyarország térképe, London, 1676-os kiadás
489Stokes, AdrianTemplomba menők
712Sugár Gyula"Gerbaud"
676Swierkiewicz Róbert"Hindu leány szélben, 2002 Bp."
726Swierkiewicz Róbert"Feltételezett lehetőség", 1973
602Szánthó MáriaAlvó akt
700Szántó Piroska"Feszület"
604Szász EndreÖnarckép
638Szász EndreSzakállas férfi madaras fejdísszel
198Szemlér MihályTestvérek, 1882
102Szemlér MihályMadonna della Sedia, 1883
633Szentgyörgyi KornélTengerpart
501Szentgyörgyi KornélAlvó lány, 1964
278Szepesi Kuszka JenőVízparti házak
647Szervánszky JenőA Bükkös patak Szentendrén
409Szlányi Lajos"Somogytúr Kunffy Lajos kertjéből"
435Szlányi LajosTavaszi erdőrészlet, 1911
657Szőnyi István"A bátyám üszője"
450Szőnyi IstvánNői portré, 1918
626Szőnyi IstvánDunakanyar
272Szüle PéterKalapos hölgy a parkban, 1924
464Szüle PéterKrumplihámozó
614Tallós IlonaKarácsonyi hangulat, 1958
230Telepy KárolyTátrai táj
199Telepy KárolyDombos táj patakkal
285Telepy KárolyHegyvidéki táj
232Telepy KárolyHegyvidéki táj alakokkal
87Teniers, David (Antwerpen, 1610-1690) után, 19. sz. végeAz irgalmas szamaritánus
727Terechkovitch, Constantin AndréevichAnya gyermekével tájban
162Than MórHunor és Magor, 1868
178Theer, RobertElőkelő hölgy portréja, 1847
459Tibor ErnőBeszélgető asszonyok
413Toretti, P. jelzéssel, 1900 körülNápolyi részlet
670Tornyai JánosRőzsegyűjtő
531Toroczkai OszvaldErdélyi falu
732Tóth B. LászlóAranyeső, 1976
412Tóth GyulaSikátor, 1917
714Tóth MenyhértFérfi portré
685Tóth MenyhértFej tanulmányok, 1958
418Turmayer SándorTabáni részlet
460Turmayer SándorVarrogató menyecske
540Udvary PálVasárnap délelőtt
589Udvary PálŐszirózsák
478Udvary PálDéli pihenő
701Uitz BélaTörölköző akt, 1916
150Ujházy FerencAve Maria, 1884
479Ujváry FerencLeánderes udvaron
467Ujváry IgnácTavasz
458Ujváry IgnácCigánylány, 1917
452Ulrich GézaFürdő után
535Vadász EndreSínek mentén
733Vadász MiklósVirágárusok, 1910
132Van Dyck, Anthonis után, 19. sz. végeLucas van Uffel portréja
282Várdeák FerencFiú portré
744Varga Zoltán"Álarc"
743Varga ZoltánTáncosnő
621Vass ElemérVirágcsendélet, 1937
297Vastagh György ifj.Oroszlán
571Vastagh György, id.Pihenő kacsák
249Vaszary JánosIllusztráció,1892
695Vaszary JánosÜlő nő
475Vaszary JánosLovat vezető huszár, 1918
688Vaszary JánosLövészárok
694Vaszary JánosVirágcsendélet
641Vecsési SándorÖnarckép ablakban
30Veen Gijsbert Van (Leiden, 1558-Antwerpen, 1628), Baldessara Peruzzi (1481-1536) utánRebeka és Izsák eljegyzése
707Vén EmilNagymaros, 1973
587Vén EmilNyári csokor
608Vén EmilÖnarckép
704Vén EmilVirágcsendélet
666Viski JánosVágtató szekér
640Vlaszov, Alekszej FjodorovicsA piros bugatti
639Vlaszov, Alekszej FjodorovicsBárban
613Vörös GézaVisszavonva
564Wágner GézaBalatoni naplemente
179Weber HenrikWeber Fritz portréja
197Weidner, JosefKorall láncos leány portréja, 1866
95Wenceslao Daniele GrutweinGolgota
434Westerbeek, CornelisErdőbelső
34Wigand, BalthasarA bécsi politechnikum látképe
180Wildhack, JosefKatonatiszt portréja, 1854
208Wilhelm, AmbergErdei séta
293Zala GyörgyMagdolna - "Fájdalom"
171Zasche, JosephIfjú hölgy portréja, 1850
153Zeiler, FranzOlvasó rabbi
152Zeiler, FranzMűgyűjtő püspök
504Zombori - Moldován BélaToroczkai Wigand Ede portréja, 1932
576Zorkóczy GyulaHavas tanyavilág
485Zorkóczy GyulaFalusi udvaron
590Zsolnay JúliaÁrvácskák, 1920