Tétel | Szerző | Cím |
236 | A. Nisfen jelzettel (holland festő?, 19. sz. második fele) | Téli örömök |
216 | A.L. monogrammal | Vándorcigányok, 1872 |
691 | Aba - Novák Vilmos | Felsőbánya, 1925 |
538 | Abonyi Ernő | Téli vásár, 1916 |
483 | Ács Ágoston | Egy kis tere-fere |
207 | Aggházy Gyula | Hazafelé |
573 | Aggházy Gyula | Sütőtök termés |
266 | Aggházy Gyula | Püspökszent |
201 | Alberth Ferenc | Vízparti táj nyírfákkal |
200 | Alberth Ferenc | Őszi erdő kőhíddal |
684 | Ámos Imre | Jelenet, 1940 |
686 | Ámos Imre | Szentendre, 1939 |
636 | Angheluta, Octavian | Férfi portré, 1965 |
182 | Angol festő, 19. sz. közepe | Festőművész portréja |
218 | Angol festő, 19. sz. második fele | Úrlovas |
677 | Angyalföldi Szabó Zoltán | Asztali csendélet, 1975 |
751 | Antal Károly | A zsákmány |
646 | Arató István | Balatoni szőlődombok |
225 | Arnegger, Alois | Erdei házikó |
625 | Áron Nagy Lajos | Balatoni dombok |
234 | Aznavurian, Leon | Tajtékos tenger, 1934 |
530 | Bajor (Bayer) Ágost | Tiszapart |
651 | Balázs János | Falurészlet |
556 | Balla Béla | Virágos liget |
12 | Ballino, Giulio | Győr felülnézeti látképe, Velence, 1569 |
26 | Balzer, Johann | Pest és Buda látképe |
428 | Bánk Ernő | Sziklás tengerpart, 1912 |
35 | Barabás Miklós | Vándorok tájban |
183 | Barabás Miklós | Testőr portréja, 1833 |
33 | Barabás Miklós | Hajótörés, 1835 |
214 | Barbarini, Franz | Gmunden látképe |
584 | Barkász Lajos | Erdélyi falu télen |
440 | Barkász Lajos | Zöld lombok, 1921 |
654 | Barta Mária | Tulipános nő |
723 | Bartha László | "Este a műteremben" |
715 | Bartha László | "Tihanyi kapás", 1959 |
470 | Basch Árpád | "Eső után, 1912" |
275 | Basch Árpád | Dombos táj, 1920 |
693 | Basilides Sándor | Betlehem |
588 | Bató József | Masnis lányka, 1920 |
579 | Becht, Fr. jelzéssel | Téli napsütés, 1930 |
408 | Belga festő | Genfi utcarészlet, 1936 |
678 | Bencze László | Mozaik terv |
176 | Benczúr Gyula | Tisza Kálmán portréja |
541 | Bene Géza | Faluvége, 1946 |
516 | Bene Géza | Táj fákkal |
441 | Benkhard Ágost | Domboldal fákkal, 1942 |
456 | Benkhard Ágost | Virágcsendélet, 1960 |
708 | Bér Rudolf | "Tavasz" |
734 | Berény Róbert | Igásló |
672 | Berkes Antal | Tabáni részlet |
423 | Berkes Antal | Nyári utcarészlet |
578 | Berkes Antal | Nagyváros hóesésben |
422 | Berkes Antal | Tavaszi utca |
407 | Berkes Antal | Utcarészlet |
419 | Berkes Antal | Párizsi utcarészlet eső után |
660 | Bernáth Aurél | Szegfű, 1956 |
662 | Bernáth Aurél | Ülő akt |
545 | Bernáth Aurél | Felvonulás |
620 | Bernáth Aurél | Álló akt |
8 | Bertius, Petrus | Buda látképe, Amszterdam, 1616-os kiadás |
9 | Bertius, Petrus | Győr látképe, 1616 |
296 | Beszédes János László | Parasztember korsóval |
610 | Biai - Föglein István | Tavaszi virágok |
78 | Bihari Sándor | Levétel a keresztről, 1885 |
248 | Bihari Sándor | Pipázó paraszt |
14 | Blaeu, Willem Janszon | Erdély térképe, Amszterdam, 1635 |
220 | Bock, Alice | Vaddisznófej, 1892 |
5 | Bodenehr, Gabriel | Komárom látképe |
465 | Boldizsár István | Patakparton |
104 | Bolognai festő, 17. sz. | Mária a kisdeddel tájban |
126 | Bondt, Jan de | Halas csendélet, 1651 |
735 | Bornemisza László | Meseváros, 1966 |
736 | Bornemisza László | Lumuki mesevárosa |
558 | Boromisza Tibor | Virágos domboldal, 1920 körül |
426 | Börtsök Samu | Parkrészlet |
446 | Börtsök Samu | Erdélyi falu |
279 | Borúth Andor | Pihenő kislány, 1897 |
579 | Bosznay István | Téli napsütés, 1930 |
141 | Boucher, Francois (Párizs, 1703 - Párizs, 1770) után, 19. sz. | Pásztorlányok jövendőmondóval |
663 | Bourcart E. jelzéssel, 20. sz. első fele | Legelésző ló |
28 | Bouttats, Gaspar | "Pour la carte de la Hongrie" |
254 | Bretschneider Rudolf | Szobabelső |
594 | Breznay József | Virágcsendélet |
276 | Brodszky Sándor | Ligetes táj |
258 | Bruck Lajos | Műterem részlet |
252 | Bruck Lajos | Pihenő délidőben |
273 | Bruck Lajos | "Vadszőlő" |
283 | Brüll Aladár | Gőzmozdony felfűtése, 1910 |
586 | Burghardt Rezső | Havas mező, 1910 |
137 | Bürkert jelzéssel (Benczúr Gyula után) | Sisakos vitéz portréja, 1920 - Benczúr Gyula metszete után |
270 | Carelli, Consalvo | A Villa Spada Rómában |
135 | Carlo, Palme | Raimond, Madame de Venel törpéjének képmása, 1676 VÉDETT - NO EXPORT |
21 | Castiglione, Giovanni Benedetto | Turbános férfi portréja |
79 | Caullery, Louis de | Golgota |
94 | Cavallino, Bernardo (Nápoly, 1616 - Nápoly, 1656) köre | Mózes vizet fakaszt a sziklából VÉDETT - NO EXPORT |
167 | Čermak, Jaroslav | Az íjászmester próbája, az első lövés, 1850 körül |
721 | Charles, Smeila | Vitorlásversenyen |
20 | Chatelain, Henri Abraham | Germán hősök, Párizs, 1710 |
129 | Cipper, Giacomo Francesco (Feldkirch, 1664 - Milano, 1736) köre | Zenélő társaság |
177 | Clarot, Johann Baptiste | Hölgy portré, 1850 |
22 | Cock, Hieronymus | Herkules legyőzi a heszperidák sárkányát |
142 | Colin, Gerard Philipp | A brüsszeli Porte du Rivage |
83 | Coreggio után, 19. sz. | Madonna a gyermek Jézussal és a kis Keresztelő Szt. Jánossal |
115 | Cristofano dell' Altissimo (1525 k. - 1605) után, 17. sz. | Castrucci Castracanis hadvezér portréja |
575 | Csabai - Wágner József | Havas táj rőzsehordóval |
241 | Cserna Károly | Pihenő arabok a sivatagban |
611 | Csikós Antónia, Krizsán Jánosné | Orgonás csendélet |
471 | Csók István | Sokác lányok, 1906 |
487 | Csók István | Sokác kislány |
746 | Csorba Géza | Ady síremléke |
680 | Csorba Simon László | Erőltetett menet, 2014 |
725 | Csorba Simon László | "Writ of habeas corpus" (Judith és Laci), 1989 |
679 | Csorba Simon László | "Cím nélkül", 2008 |
650 | Csorba Simon László | "Pieta", 1970 |
591 | Czene Béla | Akt kőkorláton, 1980 |
711 | Czene Béla | "Szolnoki piac", 1958 |
710 | Czene Béla, ifj. | Szolnoki vásár |
253 | Czene János, Apátfalvi | Hölgyek a szalonban |
719 | Czóbel Béla | Ülő alakok (vázlat) |
722 | Dalí, Salvador | Az arc jelenése, 1981 |
299 | Damkó József | "A Vág partján" |
202 | Deák - Ébner Lajos | Poros út |
658 | Deák - Ébner Lajos | Vásári jelenet |
462 | Deák Adrienne, Henczné | Krizantémos csendélet |
596 | Deák Adrienne, Henczné | Virágcsendélet |
674 | Deim Pál | "Esti randevú" |
673 | Deim Pál | "Leselkedő" |
67 | Dél - oroszországi ikonfestő, 19. sz. második fele | Szent Demeter nagyvértanú |
718 | Dési - Huber István | Utolsó vacsora, 1926 |
690 | Dési - Huber István | "Magyar falu" - Rákoscsaba, 1928 |
188 | Dickinson, Lowes Cato | Hölgyportré |
523 | Dinnyés Ferenc | "Szegedi városrész a rókusi tónál", 1928 |
417 | Dobroszláv Lajos | Tatai óratorony, 1949 |
599 | Dolányi Benczúr Ida | Pipacsos csendélet, 1939 |
172 | Donát János Dániel | Előkelő hölgy portréja, 1808 |
664 | Donne, Henry Richard | Mediterrán városka látképe |
274 | Edvi - Illés Aladár | "Sashegyi táj", 1918 |
427 | Égly Sára | Nagybányai táj |
623 | Egry József | "Badacsony" |
227 | Ehrmanns, Theodor Freiherr von | Alpesi táj, 1879 |
634 | Ék Sándor | "Gurzufi sziklák", 1974 |
618 | Ék Sándor | Fehérkendős asszony, 1964-65 |
116 | Emiliai festő, 16. sz. második fele | Hercule D'Este portréja |
491 | Erdélyi Ferenc | Történelmi jelenet |
500 | Erdélyi Ferenc | Női portré, 1926 |
139 | Észak - itáliai festő, 17. sz. | Acis, Galatea és Polyphemus - Francois Perrier metszete után |
122 | Észak - itáliai festő, 1700 körül | Vulkánusz műhelyében VÉDETT |
105 | Észak - itáliai festő, 18. sz. | Krisztus siratása |
123 | Észak - itáliai festő, 18. sz. | Vénusz és Ámor |
143 | Észak - itáliai festő, 18. sz. | Kikötői jelenet |
130 | Észak - itáliai festő, 18. sz. | Főúri társaság kastélyparkban |
103 | Észak - itáliai festő, 18. sz. eleje | Krisztus és a házasságtörő asszony |
731 | Farkas Béla | Tájrészlet |
667 | Farkas Lőrinc, Csallóközi | Táj szélmalommal |
682 | Fehér László | Az első csók, 1974 |
582 | Fejér Csaba | "Tiszaparti táj" |
581 | Fejér Csaba | Tiszai halászok, 1974 |
514 | Fényes Adolf | Mesetáj |
551 | Fényes Adolf | Az eltévedt divatlap, 1895 körül |
508 | Fényes Adolf | Áldozat |
532 | Fényes Adolf | Felhős táj |
643 | Fenyő Andor Endre | Balatoni szőlődombon |
298 | Ferenczy Béni | Ágaskodó ló |
513 | Ferenczy Valér | A kishídnál |
196 | Festl, Josef jelzéssel | Családi idill, 1876 |
242 | Feszty Árpád | Bűnbánó Magdolna |
247 | Feszty Árpád | Pipázó csikós |
206 | Feszty Árpád | Hazafelé tartó gazda |
439 | Filikovac, Vladimir | Kastélypark, 1912 |
134 | Firenzei festő, 16. sz. eleje | Giovanni d'Empoli (Firenze, 1483 - Canton, 1518) képmása 1560 körül VÉDETT - NO EXPORT |
106 | Firenzei festő, 17. sz. | Nő képmása Salome szerepében |
522 | Fischer Edwin Ödön | Brueggi részlet |
38 | Flamand festő, 17. sz. | Férfi szent |
80 | Flamand festő, 17. sz. második fele | Szent Sebestyén |
155 | Flamand festő, 18. sz. | Beszélgető vitézek |
133 | Flamand festő, 19. sz. eleje | Fiatal nemes hölgy |
128 | Francia festő, 1700 körül | Nő orsóval - A Le Nain testvérek után |
595 | Francia festő, 19. sz. vége | Könyöklő |
424 | Francia festő, 1900 körül | Parkban |
238 | Francia festő, 20. sz. eleje | Halászok a tengerparton |
617 | Francia festő, 20. sz. első fele | Kilátás az ablakból |
607 | Frank Frigyes | Virágok kék vázában, 1928 |
583 | Frecskay Endre | Téli táj, 1909 |
619 | Fried Pál | Pihenő akt |
622 | Fried Pál | Balerina |
600 | Fried Pál | Szőke akt |
256 | Friedlinger Jenő | Kastélyenteriőr |
244 | Friedlinger Jenő | Leány ünnepi viseletben |
568 | Friedrich Gábor | Balatoni móló |
4 | Fürst, Paul | Tata látképe, Nürnberg, 1663-as kiadás |
745 | G. B. monogrammal, 20. sz. eleje | Fájdalom |
411 | Gaál Ferenc | Velence |
477 | Gábor Móric | Leány népviseletben |
549 | Gábor Móric | Merengő, 1920-as évek |
561 | Gáborjáni Szabó Kálmán | Profán Madonna |
740 | Gádor István | Fejkendős menyecske |
742 | Gádor István | Menyecske |
642 | Gedő Lipót | Nyári est a New Yorki Central parkban |
453 | Gedő Lipót | Mulatóban |
597 | Geiger Richárd | Apacsok |
451 | Geiger Richárd | Készülődés |
161 | Giorelli, L. jelzéssel, 19. sz. vége | A hamiskártyás |
295 | Giovanni L. szignóval, 20. sz. eleje | Kagylón ülő puttó |
720 | Glatz Oszkár | Szénásszekér |
454 | Glatz Oszkár | Kardvirágok bokályban |
31 | Gmelin, Wilhelm Friedrich | Vízesés Tivolinál |
32 | Gmelin, Wilhelm Friedrich | Tivoli látképe a kis vízesésekkel, 1792 |
466 | Götz Béla Ernő | Nagybányai táj pásztorokkal |
713 | Gráber Margit | Önarckép festés közben |
519 | Gruber Béla | Műtermi csendélet |
569 | Guzsik Ödön | Hölgyek a Balatonparton |
683 | Gyarmathy Tihamér | Kétoldalas kompozíció |
705 | Gyémánt László | Álom |
706 | Gyémánt László | Támaszkodó, 1984 |
738 | H. Rahmer Mária | Madonna, 1935 |
739 | H. Rahmer Mária | Fiú libákkal, 1930 körül |
737 | H. Rahmer Mária | Fiú madárfészekkel, 1930 körül |
277 | Hagedijk, M. jelzéssel, 1900 körül | Holland falu szélmalommal |
406 | Halmi Artúr | Velencei részlet |
563 | Halvax Gyula | Badacsony látképe |
566 | Halvax Gyula | Kilátás a Badacsonyról, 1938 |
552 | Haranghy Jenő | "Sakuntala", 1940 |
730 | Haraszty István | Térszorító, 2001 |
420 | Háry Gyula | "Kelenföld", 1926 |
404 | Háry Gyula | Villach látképe, 1918 |
235 | Heimer, R. jelzéssel, 1900 körül | Viharos tenger |
226 | Helbig, A. jelzéssel, 19. sz. második fele | Alpesi táj vízeséssel |
728 | Hencze Tamás | Struktúrák |
219 | Henderson, Charles Cooper | "Echo", 1867 |
455 | Herman Lipót | Virágcsendélet vörös vázával |
687 | Herman Lipót | Két vázlatfüzet és művek jegyzéke, 62+27 db vázlat |
703 | Hincz Gyula | Háború és béke |
239 | Hofmann Antal | Keleti jelenet, 1926 |
637 | Holesch Dénes | Ágaskodó lovak |
92 | Holland festő, 17. sz. első fele | Kálvária |
539 | Holló László | Abrakolás |
498 | Homan Károly | A kritikus |
13 | Homann, Johann Baptist | Magyarország térképe, Nürnberg, 1718 |
10 | Homann, Johann Baptist | Magyarország térképe, Nürnberg, 1770 körül |
656 | Hornyánszky Gyula | Ölelkező faágak |
2 | Houfnagel, Georg | Komárom látképe, 1595 |
210 | Hueber G | Sopron látképe a Fertő tóval, 1805 |
288 | Huszár Adolf (Szentjakabfalva, 1843 - Budapest, 1885)-nak tulajdonítva | Nevető fiú |
175 | I.F.R. monogrammal | Férfi portré, 1867 |
548 | Ilosvai Varga István | Szentendrei utcarészlet |
140 | Itáliai festő, 17. sz. | Szőlőindákon játszadozó puttók madarakkal |
114 | Itáliai festő, 17. sz. | Hádész |
76 | Itáliai festő, 17. sz. | Szent Család két donátorral |
112 | Itáliai festő, 18. sz. | Beszélgető szerzetesek |
113 | Itáliai festő, 18. sz. | Krisztus színeváltozása - oltár bozzetto |
85 | Itáliai festő, 19. sz. | Krisztus |
40 | Itáliai metsző, 18. század | Allegórikus jelenet |
96 | Itáliai művész, 18. sz. | Szent Ferenc |
443 | Iványi - Grünwald Béla | "Faluvége ködben", 1930-as évek |
481 | Iványi - Grünwald Béla | Pásztor tájban |
511 | Iványi - Grünwald Béla | Pihenők |
692 | Iványi - Grünwald Béla | Fürdő után |
668 | Iványi - Grünwald Béla | Csikós |
495 | Iványi - Grünwald Béla | Fürdőző |
482 | Iványi - Grünwald Béla műhelye, 1920 körül | Faluszélén |
474 | Iványi - Grünwald Béla műhelye, 1930 körül | Csikósok |
174 | Jakab jelzéssel | Ifjú hölgy kék masnival, 1876 |
166 | Janits A. jelzéssel | Stoltz Mária és Stoltz József portréja, 1767 |
653 | Járitz Józsa | Lány sárga ruhában, 1930 körül |
233 | Jensen, Max | Viharos tenger |
127 | Jordaens, Jacob után, 18. sz. | Muzsikáló társaság |
550 | Kacziány Aladár | Angyali üdvözlet |
416 | Kádár Béla | Folyópart |
533 | Kaiser, Richard | Folyóparti táj, 1917 |
290 | Kallós Ede | Férfiportré - vázlat a Vörösmarty téri szoborcsoporthoz |
598 | Karlovszky Bertalan (Munkács, 1858 - Budapest, 1938) -nak tulajdonítva | Női portré |
554 | Károlyi Lajos | Házikó, 1915 |
403 | Kárpáthy Jenő | Vízparton |
603 | Kaszab Judit (Judy Cassab) | Női portré, 1948 |
302 | Kerényi Jenő | Nyújtózkodó akt |
555 | Kernstok Károly | Tavaszi kert |
163 | Kiss Bálint | A sikeres vadászat, 1856 |
755 | Kiss Roóz Ilona | Anya gyermekével |
421 | Kléh János | Piacon |
616 | Klein József | Ringatás |
605 | Klie Zoltán | Virágcsendélet |
542 | Klie Zoltán | Halak |
652 | Klie Zoltán | Csendélet ablakban - "Bükkszentkereszt" |
675 | Klie Zoltán | Kompozíció |
425 | Klimó István | Tanya nyári napsütésben, 1947 |
430 | Klimó István | Kilátás a Balatonra |
515 | Kmetty János | "Műteremrészlet", csendélet |
544 | Kmetty János | Asztali csendélet kancsóval |
520 | Koczka András | Csendélet almákkal |
138 | Kohl, Ludvik (Ludwig) | Áldozat bemutatása Pallas Athene templomában, 1810 körül |
473 | Koszta József | Szentesi táj, 1935 körül |
494 | Koszta József | Tavaszi virágzás a tanyán |
630 | Koszta Rozália | Csónakok |
741 | Kovács Margit | Lovacska |
756 | Kovács Margit | Távolba néző |
752 | Kovács Margit | Fonó lány |
753 | Kovács Margit | Távolba néző |
754 | Kovács Margit | Haját fonó lány, 1958 |
468 | Kováts Károly | Faluvége |
448 | Krusnyák Károly | Férfi portré, 1925 |
601 | Kukán Géza | Hátakt, 1921 |
525 | Kukán Géza | Küzdelem |
217 | Kuytenbrouwer, Martinus Antonius | Birkák |
154 | L'Allemand, Friedrich | Pihenő lengyel katonák, 1847 |
402 | L. Emilio H. jelzéssel | Vitorlások a nápolyi öbölben |
160 | Laccataris Demeter (Bécs, 1798 - Pest, 1864) után, 19. sz. második fele | Dobozi Mihály és hitvese |
609 | Ladányi Imre | A rajzoló művész és a modell, 1958 |
606 | Lampl Mária | "Őszi virágbőség" |
268 | László Fülöp | Hölgyportré |
212 | Laubingarty, A. jelzéssel, 19. sz. második fele | Balatonfelvidéki táj |
415 | Lechner, Karl M. | Folyóparti város |
260 | Lengyel - Reinfuss Ede | Huszárok hóban |
484 | Litteczky Endre | Kalotaszegi utcán |
509 | Loba Ferenc | Dunai táj Budapestnél, 1919 |
215 | Loder of Bath, James | Telivér az istállóban, 1840 |
101 | Lombard festő, 1600 körül | Keresztet cipelő Krisztus |
294 | Lombardo jelzéssel, 19. sz. vége | Lovas vitéz a veronai Scaligeri síremlékről |
190 | Lotz Károly | Angyal |
267 | Lotz Károly | Mária mennybevétele |
265 | Lotz Károly | Freskóvázlat Szent István Mária oltalmát kéri |
191 | Lotz Károly | Léda a hattyúval és Akt drapériával - párkép |
526 | Lotz Károly | "Kesergés" |
192 | Lotz Károly | Apolló és Diána a vadászaton |
447 | Macalik Alfréd | Ház a hegy lábánál |
628 | Magyar - Mannheimer Gusztáv | Felhős táj |
553 | Magyar - Mannheimer Gusztáv | Idill |
156 | Magyar festő, 18. sz. vége | IV. Béla |
157 | Magyar festő, 18. sz. vége | Árpád vezér |
148 | Magyar festő, 19. sz. | Hölgyportré |
158 | Magyar festő, 19. sz. közepe | Vérszerződés |
159 | Magyar festő, 19. sz. közepe | Buda várának visszafoglalása |
229 | Magyar festő, 19. sz. második fele | Dianna és a nimfák a vízesésnél |
165 | Magyar festő, 19. sz. második fele | Férfi portré (a Cornides család tagja) |
169 | Magyar festő, 19. sz. második fele | Hölgy portré |
173 | Magyar festő, 19. sz. második fele | Gróf Erdődy István portréja |
629 | Magyar festő, 20. sz. eleje | Folyópart ladikokkal |
562 | Magyar festő, 20. sz. eleje | Tavaszi virágzás, 1930 |
716 | Magyar festő, 20. sz. eleje | Virágcsendélet ablakban |
612 | Magyar festő, 20. sz. eleje | Virágcsendélet |
490 | Magyar festő, 20. sz. eleje | Árnyas úton |
534 | Magyar festő, 20. sz. eleje | Falusi utca |
557 | Magyar festő, 20. sz. eleje | Levétel a keresztről |
493 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Társaság a szabadban |
432 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Dombos táj |
518 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Parasztasszony, 1935 |
472 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Tábori jelenet |
615 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Terített asztal |
449 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Enteriőr |
528 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Történelmi jelenet |
661 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Cséplés a faluban |
431 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Falusrészlet |
565 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Balatoni vitorlások |
527 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Menekülő anya, 1919 VÉDETT - NO EXPORT |
469 | Magyar festő, 20. sz. első fele | Nyári mezőn |
567 | Magyar festő, 20. sz. közepe | Budapesti látkép |
186 | Magyar művész, 19. sz. vége | Legyező |
757 | Magyar szobrász | Sportolók |
45 | Magyar szobrász, 18. sz. vége | Puttó pár |
300 | Magyar szobrász, 19. sz. vége | Oroszlán |
291 | Magyar szobrász, 1900 körül | Fiú portré |
749 | Magyar szobrász, 20. sz. | A király bolondja |
47 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Puttófej |
49 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Szent László |
48 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Női szent |
46 | Magyarországi szobrász, 18. sz. | Adoráló angyal |
505 | Mancini, Antonio | Nápolyi kikiáltó fiú portréja |
284 | Margitay Tihamér | Vázlat az elaléló hölgy című műhöz |
507 | Márk Lajos | Hölgyportré |
655 | Mattis - Teutsch János , ifj. | Kompozíció, 1979 |
497 | Mattyasovszky Zsolnai László | Fürdőzők |
748 | Medgyessy Ferenc | Szoptató anya |
750 | Medgyessy Ferenc | Három grácia |
759 | Medgyessy Ferenc | Támaszkodó nő |
747 | Medgyessy Ferenc | Támaszkodó akt |
286 | Mednyánszky László báró | Téli táj alakkal |
547 | Mednyánszky László báró | Kalapos legény portréja |
696 | Mednyánszky László báró | Vázlatfüzet (rajzok és tanulmányok), 57 db |
699 | Mednyánszky László báró | Pihenő katonák |
546 | Mednyánszky László báró | Beckói romok, 1890 körül |
580 | Merész Müller Gyula | Téli városrészlet |
510 | Mérő István | Balatonparti kilátás |
287 | Mészöly Géza | Balatoni táj, 1873 VÉDETT |
124 | Miel, Jan | Kirké elvarázsolja Odüsszeusz társait |
131 | Mieris, Willem van | A házaló húsárus, 1715 |
245 | Mihalovits Miklós | Fekvő akt, 1957 |
243 | Mihalovits Miklós | Leánykereskedő, 1922 |
281 | Miklóssy Gábor | Jézus és a házasságtörő asszony |
51 | Moldáv ikonfestő, 18. sz. | Tanító Krisztus |
125 | Molenaer, Claes (Haarlem, 1610 - Haarlem, 1668) | Halászok a tengerparton |
559 | Molnár C. Pál | Madonna a kisdeddel, 1938 |
560 | Molnár C. Pál | Angyali kórus |
205 | Molnár József | "Közelgő vihar" |
543 | Molnár Tibor | Csolnoki búcsú |
437 | Morisot-Pontillon, Edma | Horgász a folyóparton |
529 | Mousson Tivadar | Kilátás a kertből |
147 | Mücke József Ferenc | Gujdán Ilona (Zsigmondi Károlyné) portréja, 1873 |
149 | Mücke József Ferenc | Gujdán András és Gujdán Andrásné (Friebert Anna) portréja, 1872 |
269 | Munkácsy (Lieb) Mihály | Tanulmány a Milton című festményhez |
6 | Münster, Sebastian | Magyarország térképe |
27 | Müntz, Johann Heinrich | Folyóparti táj alakokkal, 1769 |
624 | Muzsinszky Nagy Endre | Balatoni vitorlás |
429 | Muzsinszky Nagy Endre | Balatoni táj, 1919 |
401 | Muzsinszky Nagy Endre | Vízparti részlet |
168 | Nagl, Karl | Hölgy portré, 1855 |
517 | Nagy Imre, Zsögödi | Pásztorok a folyóparton, 1931 |
572 | Nagy István | Dombos táj |
717 | Nagy István | Faluszéle |
512 | Nagy Oszkár | Önarckép, 1936 |
521 | Nagy Oszkár | Asztali csendélet ablakban |
405 | Négely Rudolf | Mediterrán tengerpart |
492 | Nemes József, Haranglábi | Holdfénynél, 1923 |
648 | Nemes József, Haranglábi | Dombos táj házakkal, 1957 |
91 | Német festő, 17. sz. eleje | Mária bemutatása a templomban |
77 | Német festő, 17. sz. első fele | Háromkirályok hódolása |
107 | Német festő, 1700 körül | Jézus bemutatása a templomban |
73 | Német festő, 1700 körül | Az aranyborjú imádása |
81 | Német festő, 18. sz. | Keresztelő Szent János fővétele |
89 | Német festő, 18. sz. | Salamon ítélete |
111 | Német festő, 18. sz. | Krisztus betegeket gyógyít |
90 | Német festő, 18. sz. | Noé áldozata |
98 | Német festő, 18. sz. | Szent József álmot fejt a börtönben VÉDETT |
109 | Német festő, 18. sz. | Sámson és Delila |
86 | Német festő, 18. sz. | Vértanú szent |
146 | Német festő, 18. sz. vége | Mosás a vízimalomnál |
108 | Német festő, 1800 körül | Szent Cecília |
136 | Német festő, 19. sz. | Jelenet a Hamletből |
100 | Német festő, 19. sz. második fele | Szenvedő Krisztus |
110 | Német festő, 19. sz. vége | Léda a hattyúval |
24 | Német metsző | Tokaj látképe, 1664 |
117 | Németalföldi festő, 17. sz. első fele | Ádám és Éva |
488 | Neogrády Antal | Pipacsos mezőn |
259 | Neogrády László | Téli erdőrészlet patakkal |
444 | Neogrády László | Kerti pad |
438 | Neogrády László | Erdőszéle patakkal |
486 | Neogrády László | Virágoskertben |
436 | Neogrády László | Tátrai táj patakkal |
445 | Neogrády László | Parkrészlet paddal és locsolókannával |
669 | Neogrády László | Téli alkony a Tátrában |
264 | Neogrády László | Hófödte hegycsúcsok a Tátrában |
44 | Nyugat - magyarországi szobrász, 18. sz. | Kálvária |
649 | Oláh Jolán | Fiatal lányok |
280 | Oláh Sándor | Teiresziasz a vak jövendőmondó |
118 | Olasz festő, 19. sz. második fele | Libaárus legény |
410 | Olasz festő, 1900 körül | Római piactér |
289 | Olasz szobrász, 1900 körül | A nyár allegóriája |
758 | Olcsai Kiss Zoltán | Táncolók |
760 | Olcsai Kiss Zoltán | Juhász |
762 | Olcsai Kiss Zoltán | Don Quijote |
433 | Olgyay Ferenc | Park |
263 | Olgyay Ferenc | Téli erdő vaddisznókkal |
120 | Opstal ifj., Kaspar Jacob van (1654 - 1717) -nak tulajdonítva | Flóra virágfüzéres puttókkal |
681 | Orbán Dezső | Dzsungel |
729 | Orbán Dezső | Mező |
55 | Orosz ikonfestő, 18. sz. | Angyali üdvözlet és a háromkirályok hódolása (kétoldalas) |
69 | Orosz ikonfestő, 19. sz. eleje | Tyihvini Istenanya |
65 | Orosz ikonfestő, 19. sz. első fele | Keresztelő Szent János fővétele |
53 | Orosz ikonfestő, 19. sz. közepe | Négyosztatú ikon - Kazányi Istenanya, Csodatévő Szent Miklós, Szent György és egy vértanú szent |
58 | Orosz ikonfestő, 19. sz. közepe | Krisztus pokolraszállása és feltámadása, ünnepekkel |
62 | Orosz ikonfestő, 19. sz. közepe | Istenszülő a Deéziszből |
63 | Orosz ikonfestő, 19. sz. közepe | Istenszülő a Deéziszből |
71 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | Sárkányölő Szent György |
57 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | Istenszülő a "Jel" |
52 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | Istenszülő, az el nem égő csipkebokor, jelenetekkel |
66 | Orosz ikonfestő, 19. sz. második fele | Szmolenszki Istenanya |
61 | Orosz ikonfestő, 19. sz. vége | Vlagyimiri Istenanya |
64 | Orosz ikonfestő, 19. sz. vége | Krisztus pokolraszállása és feltámadása, ünnepekkel |
60 | Orosz ikonfestő, 19. sz. vége | Váratlan boldogságot hozó Istenanya |
56 | Orosz ikonfestő, 1900 körül | Istenszülő a kisdeddel |
70 | Orosz ikonfestő, 1900 körül | Krisztus pokolraszállása és feltámadása, ünnepekkel |
72 | Orosz ikonfestő, 1900 körül | Krisztus feltámadása, ünnepekkel |
54 | Orosz ikonfestő, 1900 körül | Szarovi Szent Szerafin |
59 | Orosz ikonfestő, 20. sz. | Ószertartású ikon - Istenszülő, minden fájdalmasok öröme |
68 | Orosz művész, 19. sz. vége | Úti ikon |
164 | Osztrák festő, 18. sz. | Arisztokrata hölgy portréja |
119 | Osztrák festő, 18. sz. | Kecskepásztor pihenője |
74 | Osztrák festő, 18. sz. | Szent Walburga |
39 | Osztrák festő, 18. sz. | Szent Péter |
36 | Osztrák festő, 18. sz. második fele | Szent Klára |
75 | Osztrák festő, 1800 körül | Mária a kisdeddel |
211 | Osztrák festő, 1800 körül | Érkezés a vadászatról |
82 | Osztrák festő, 19. sz. eleje | Bűnbánó Magdolna |
181 | Osztrák festő, 19. sz. eleje | Hölgy cilinderben |
23 | Osztrák festő, 19. sz. eleje | Dunamenti városka látképe |
194 | Osztrák festő, 19. sz. első fele | Szüreti mulatság |
170 | Osztrák festő, 19. sz. közepe | Ifjú portréja |
203 | Osztrák festő, 19. sz. második fele | Utcarészlet alakokkal |
222 | Osztrák festő, 19. sz. második fele | Alpesi táj |
228 | Osztrák festő, 19. sz. második fele | Hegyvidéki táj vízeséssel |
257 | Osztrák festő, 19. sz. második fele | Udvari jelenet |
231 | Osztrák festő, 19. sz. második fele | Hegyvidék |
223 | Osztrák festő, 19. sz. második fele | A Rosanna folyó Tirolban |
204 | Osztrák festő, 19. sz. második fele | Hegyvidéki táj |
195 | Osztrák festő, 19. sz. vége | Olasz leány |
240 | Osztrák festő, 19. sz. vége | Szerecsen rabszolganőkkel |
43 | Osztrák művész, 18. sz. | Apácamunka - Szentháromság |
41 | Osztrák művész, 1800 körül | Zárdamunka - Judit és Holofernész |
292 | Osztrák szobrász, 19. sz. második fele | Mozart |
25 | Osztrák vagy magyar metsző, 19. sz. | Tokaj látképe, 2 db |
184 | Osztrák vagy német festő, 1800 körül | Ifjú hölgy portréja |
463 | Pádly Aladár | Csendélet szoborral |
251 | Pállik Béla | Akolban, 1883 |
461 | Papp Emil | Beszélgetők |
665 | Papp Emil | Leánderes udvaron |
698 | Pataky László | Pihenő katona |
261 | Pataky László | Vázlat |
246 | Pécsi Pilch Dezső | Akolban |
3 | Peeters, Jacobus | Hatvan látképe, 1686 |
635 | Péli Tamás Károly | Próféta |
442 | Perlrott - Csaba Vilmos | Házak a fák között |
237 | Permici jelzéssel, 19. sz. | Folyóparti város látképe |
262 | Peske Géza | Hógolyózó bodajki legényke |
724 | Picasso, Pablo | Femmes du Monde, 1983 |
145 | Pillement, Jean-Baptiste | Folyóparti táj alakokkal |
644 | Pleidell János | Fák alatt, 1976 |
709 | Pleidell János | Arató asszonyok |
632 | Pogány Ferenc | "Téli délután", 1967 |
627 | Pogány Ferenc | Folyóparti táj |
476 | Pogány Gyula | Vajköpülés |
574 | Pólya Tibor | Téli mulatságok |
524 | Pólya Tibor | Premiére II. |
185 | Rácz - Kovách Margit | Kislány portré, 1904 |
209 | Ranzoni, Gustav | Birkapásztorok, 1886 |
144 | Rebell, Joseph-nek tulajdonított | Világítótorony, 1814 |
189 | Reissmann Károly Miksa | Allegórikus nőalakok, 2 db |
592 | Réti Mátyás | Kontyos modell |
250 | Rettig, Heinrich | "Die Alte" |
457 | Rezes Molnár Lajos | Gyerekek a mezőn |
151 | Ricard Martin jelzéssel, 19. sz. vége | Barackos csendélet ötvöstárgyakkal |
93 | Ricci, Sebastiano (Belluno, 1659 - 1734) köre, 18. sz. | Háromkirályok imádása |
697 | Rippl - Rónai József | Langsfeld Muki fotográfus portréja, 1916 |
577 | Rökk Károly | Moszkva látképe télen |
99 | Római festő, 17. sz. | Allegórikus jelenet |
255 | Romek Árpád | Csendélet kandalló órával |
121 | Roos, Philip Pieter (Tivoli, Rosa da) | Megvadult bikával küzdő vadászkutyák VÉDETT - NO EXPORT |
29 | Rossi, Giacomo de | Tokaj, Gyula madártávlati képe - Esztergom ostroma Párkány felől |
193 | Rottmann Mozart | Családi idill |
659 | Rozs János | Aratás |
536 | Rozs János | Vízimalom |
537 | Rozs János | Átkelés a kompon |
84 | Rubens, Pieter Paul köre | Herodiás és Salome Keresztelő Szent János fejével, 1650 körül VÉDETT - NO EXPORT |
493 | Rudnay Gyula | Társaság a szabadban |
472 | Rudnay Gyula | Tábori jelenet |
449 | Rudnay Gyula | Enteriőr |
528 | Rudnay Gyula | Történelmi jelenet |
431 | Rudnay Gyula | Falusrészlet |
527 | Rudnay Gyula | Menekülő anya, 1919 VÉDETT - NO EXPORT |
585 | Ruzicskay György | Parkrészlet, 1941 |
97 | Sabatini, Lorenzo | Alexandriai Szent Katalin misztikus eljegyzése VÉDETT - NO EXPORT |
414 | Salvati, Giuseppe | Mediterrán tengerpart |
506 | Sándor Móric | Katonatiszt portréja, 1918 |
671 | Sass Brunner Erzsébet | Kertrészlet, 1927 |
19 | Schad, J. A. | Magyar királyok - Péter (1038-1041), Vencel (1301-1305), Ottó (1305-1307), Albert (1437-1439), IV. Ferdinánd (1633-1654) és Aba Sámuel (1041-1044) portréja |
7 | Schedel, Hartmann | Képzeletbeli magyar város látképe |
499 | Scheiber Hugó | Férfi portré |
503 | Scheiber Hugó | Kalapos férfi pipával |
502 | Scheiber Hugó | Kalapos hölgy |
689 | Scheiber Hugó | Könyöklő csavargó |
631 | Schéner Mihály | "Balaton" |
593 | Schéner Mihály | Színes virágok gyümölcsökkel |
213 | Scheyerer, Franz | Folyóparti táj alakokkal VÉDETT |
221 | Schiffer, Anton | Várfal előtt beszélgetők, 1845 |
570 | Scholler Rezső | Nagybányai táj |
496 | Schönberger Armand | Két akt |
301 | Schrotta János | Akt |
187 | Schwank, Wilhelmina | Testvérek, 1881 |
480 | Sebők Margit Joachim Ferencné | Vásárban |
15 | Senex, John | Lengyelország térképe, 1711 |
11 | Seutter, Georg Matthäus | Afrika térképe, Augusburg 1730 körül |
645 | Sikuta Gusztáv | "Nagymarosi táj" |
702 | Sikuta Gusztáv | Szobabelső |
224 | Simkó jelzéssel, 1900 körül | Alpesi táj |
761 | Somogyi Árpád | Juhász a hóban |
88 | Spanyol festő, 17. sz. | Szenvedő Krisztus a Passió eszközeivel |
1 | Speed, John | Magyarország térképe, London, 1676-os kiadás |
489 | Stokes, Adrian | Templomba menők |
712 | Sugár Gyula | "Gerbaud" |
676 | Swierkiewicz Róbert | "Hindu leány szélben, 2002 Bp." |
726 | Swierkiewicz Róbert | "Feltételezett lehetőség", 1973 |
602 | Szánthó Mária | Alvó akt |
700 | Szántó Piroska | "Feszület" |
604 | Szász Endre | Önarckép |
638 | Szász Endre | Szakállas férfi madaras fejdísszel |
198 | Szemlér Mihály | Testvérek, 1882 |
102 | Szemlér Mihály | Madonna della Sedia, 1883 |
633 | Szentgyörgyi Kornél | Tengerpart |
501 | Szentgyörgyi Kornél | Alvó lány, 1964 |
278 | Szepesi Kuszka Jenő | Vízparti házak |
647 | Szervánszky Jenő | A Bükkös patak Szentendrén |
409 | Szlányi Lajos | "Somogytúr Kunffy Lajos kertjéből" |
435 | Szlányi Lajos | Tavaszi erdőrészlet, 1911 |
657 | Szőnyi István | "A bátyám üszője" |
450 | Szőnyi István | Női portré, 1918 |
626 | Szőnyi István | Dunakanyar |
272 | Szüle Péter | Kalapos hölgy a parkban, 1924 |
464 | Szüle Péter | Krumplihámozó |
614 | Tallós Ilona | Karácsonyi hangulat, 1958 |
230 | Telepy Károly | Tátrai táj |
199 | Telepy Károly | Dombos táj patakkal |
285 | Telepy Károly | Hegyvidéki táj |
232 | Telepy Károly | Hegyvidéki táj alakokkal |
87 | Teniers, David (Antwerpen, 1610-1690) után, 19. sz. vége | Az irgalmas szamaritánus |
727 | Terechkovitch, Constantin Andréevich | Anya gyermekével tájban |
162 | Than Mór | Hunor és Magor, 1868 |
178 | Theer, Robert | Előkelő hölgy portréja, 1847 |
459 | Tibor Ernő | Beszélgető asszonyok |
413 | Toretti, P. jelzéssel, 1900 körül | Nápolyi részlet |
670 | Tornyai János | Rőzsegyűjtő |
531 | Toroczkai Oszvald | Erdélyi falu |
732 | Tóth B. László | Aranyeső, 1976 |
412 | Tóth Gyula | Sikátor, 1917 |
714 | Tóth Menyhért | Férfi portré |
685 | Tóth Menyhért | Fej tanulmányok, 1958 |
418 | Turmayer Sándor | Tabáni részlet |
460 | Turmayer Sándor | Varrogató menyecske |
540 | Udvary Pál | Vasárnap délelőtt |
589 | Udvary Pál | Őszirózsák |
478 | Udvary Pál | Déli pihenő |
701 | Uitz Béla | Törölköző akt, 1916 |
150 | Ujházy Ferenc | Ave Maria, 1884 |
479 | Ujváry Ferenc | Leánderes udvaron |
467 | Ujváry Ignác | Tavasz |
458 | Ujváry Ignác | Cigánylány, 1917 |
452 | Ulrich Géza | Fürdő után |
535 | Vadász Endre | Sínek mentén |
733 | Vadász Miklós | Virágárusok, 1910 |
132 | Van Dyck, Anthonis után, 19. sz. vége | Lucas van Uffel portréja |
282 | Várdeák Ferenc | Fiú portré |
744 | Varga Zoltán | "Álarc" |
743 | Varga Zoltán | Táncosnő |
621 | Vass Elemér | Virágcsendélet, 1937 |
297 | Vastagh György ifj. | Oroszlán |
571 | Vastagh György, id. | Pihenő kacsák |
249 | Vaszary János | Illusztráció,1892 |
695 | Vaszary János | Ülő nő |
475 | Vaszary János | Lovat vezető huszár, 1918 |
688 | Vaszary János | Lövészárok |
694 | Vaszary János | Virágcsendélet |
641 | Vecsési Sándor | Önarckép ablakban |
30 | Veen Gijsbert Van (Leiden, 1558-Antwerpen, 1628), Baldessara Peruzzi (1481-1536) után | Rebeka és Izsák eljegyzése |
707 | Vén Emil | Nagymaros, 1973 |
587 | Vén Emil | Nyári csokor |
608 | Vén Emil | Önarckép |
704 | Vén Emil | Virágcsendélet |
666 | Viski János | Vágtató szekér |
640 | Vlaszov, Alekszej Fjodorovics | A piros bugatti |
639 | Vlaszov, Alekszej Fjodorovics | Bárban |
613 | Vörös Géza | Visszavonva |
564 | Wágner Géza | Balatoni naplemente |
179 | Weber Henrik | Weber Fritz portréja |
197 | Weidner, Josef | Korall láncos leány portréja, 1866 |
95 | Wenceslao Daniele Grutwein | Golgota |
434 | Westerbeek, Cornelis | Erdőbelső |
34 | Wigand, Balthasar | A bécsi politechnikum látképe |
180 | Wildhack, Josef | Katonatiszt portréja, 1854 |
208 | Wilhelm, Amberg | Erdei séta |
293 | Zala György | Magdolna - "Fájdalom" |
171 | Zasche, Joseph | Ifjú hölgy portréja, 1850 |
153 | Zeiler, Franz | Olvasó rabbi |
152 | Zeiler, Franz | Műgyűjtő püspök |
504 | Zombori - Moldován Béla | Toroczkai Wigand Ede portréja, 1932 |
576 | Zorkóczy Gyula | Havas tanyavilág |
485 | Zorkóczy Gyula | Falusi udvaron |
590 | Zsolnay Júlia | Árvácskák, 1920 |