Falióra
francia, 19. sz. vége, felesütős szerkezet, aranyozott bronz tokban, arab számos számlappal, működik
1081. tétel
Tükör
Velence vagy Murano, 19. sz. második fele, csiszolt üveg, köszörült díszítéssel, sérült, hiányos
1082. tétel
Asztali óra
német, 20. sz. eleje, márvány talpon, aranyozott szürkefém tokban, 8 napos autós óra szerkezet, tetején zsoké szoborral, működőképes
1083. tétel
Posztamens
Olasz,1900 körül, faragott márvány
1084. tétel
Petróleumlámpa
osztrák, 19. sz. második fele, festett aranyozott porcelán, bronz talpazattal és szerelékkel, pótolt üvegbetéttel, szereléken kis javítással
1085. tétel
Posztamens
olasz, 20. sz. első fele, márvány, sérült
1086. tétel
Ruhásszekrény
Kozma Lajos, 1920 körül, faragott, aranyozott, festett fenyőfa, akasztós, Proveniencia: Telcs Ede szobrászművész hagyatékából, kulcs nélkül, kis sérüléssel
1087. tétel
Fotel
magyar, 20. sz. eleje, faragott diófa lábakon
1088. tétel
Fotel pár
magyar, 20. sz. eleje körül, kőrisfa, kis sérüléssel
1089. tétel
Fotel
magyar, 19. sz. második fele, tömör mahagóni, faragott díszítéssel
1090. tétel
Kottatartó állvány
magyar, 1900 körül, bükkfa, magassága állítható
1091. tétel
Zsúrkocsi
magyar, 20. sz. eleje, diófa és bükkfa, lehajtható oldallapokkal, kiemelhető felső tálcával, kerekeken, kis sérüléssel
1092. tétel
Etager
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált bükkfa polctartókkal és lábakon
1093. tétel
Íróasztal
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa és diógyökér borítással, három fiókkal, sárgaréz oroszlánkarmos papucsokkal, felújított
1094. tétel
Szalonasztal
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált bükkfa lábazaton
1095. tétel
Fésülködő asztal
magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, faragott díszítéssel, billenthető tükörrel, középső fiókon gyöngyház zárpajzzsal, felújított
1096. tétel
Szalongarnitúra, 5 db-os
osztrák, 1920 körül, hajlított, gőzölt bükkfa, vitrines asztal sárgaréz papucsokkal, felújított, kanapé:76*126*50 cm karszék: 76*56*50 cm, asztal: 74*85*65 cm asztal: 74*85*65 cm
1097. tétel
Asztali lámpa
magyar, 1920 körül, terrakotta, j. a talpon: E. Geörcs
1098. tétel
Zsúrkocsi
magyar, 20. sz. eleje, bükkfa, felső üvegtálca leemelhető, görgőkön
1099. tétel
Asztalka
osztrák, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa és szemesjávor borítással, lapján állatfigurás sziluettekkel díszítve, sérült