Talpas tál és gyertyatartó
cseh, 19. sz. vége, csiszolt uránüveg
1217. tétel
Palack dugóval
cseh, 20. sz. eleje, csiszolt uránüveg
1218. tétel
Díszpohár
1219. tétel
Díszpohár
Anton Kothgasser (Bécs, 1769-1851) műhelye zománcfestett, aranyozott szintelen üveg, "Die Schönlaterngasse" felirattal, jelzés nélkül, aranyozás kissé kopott
1220. tétel
Korsó
német, 19. sz. vége, többrétegű hámozott üveg fényes aranyozással, réz szerelékkel, füle ragasztott
1221. tétel
Cukordoboz
osztrák, 19. sz. második fele, többrétegű hámozott üveg, réz szerelékkel
1222. tétel
Vajtartó
cseh, 20. sz. eleje, kalcedonüveg, fém fedéllel
1223. tétel
Barátság pohár
magyar, 19. sz. második fele, színtelen, aranyozott üveg rubinpácolt és zománcfestett, díszítéssel, Barátság felirattal
1224. tétel
Talpas pohár
cseh, 20. sz. eleje,többrétegű színtelen és türkizkék üveg, aranyozott díszítéssel