Zenélő fiúk
Bécs, 1800 körül, festett, aranyozott porcelán, talpán máz alatti kék jelzet és masszába nyomott 796-os számmal, restaurált, apró hibával
1297. tétel
Tányér pár
Körmöcbánya, 1900 körül, mázas fajansz, alján masszába nyomott gyári jelzet és KK bélyegzés, 671 (?) számozás, kis felületi kopással
1298. tétel
Tányér pár
Schütz Cilli, 19. sz. vége, festett, aranyozott fehércserép áttört peremmel, jelezve az alján, egyik ajándékozási felirattal
1299. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1885 körül, áttört falú, festett porcelánfajansz, fényes aranyozással, talpán masszába nyomott gyári jelzet és 4035 formaszám, felső pereme restaurált
1300. tétel
Dísztányér
1301. tétel
Kaspó
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, festett porcelánfajansz, áttört díszítéssel, jelzett az alján: masszába nyomott "Zsolnay Pécs" jelzet, alján kis hajszálrepedéssel, formaszám: 3817
1302. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, kék búzavirágos dekorral aranyozott, talpán kék családi TJM jelzettel, formaszám: 914, felső pereme restaurált
1303. tétel
Petróleum lámpa
német (?) 19. sz. vége, festett porcelánfajansz, sárgaréz szerelékkel, üvegburával, apró csorbulással
1304. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján a testvérek jelével
1305. tétel
Tányér
Fischer Károly, Tata, 19. sz. vége, festett, keménycserép, jelzett az alján: masszába nyomott: Fischer Károly Tata, kis máz sérüléssel
1306. tétel
Tálca
Apátfalva, 1900 körül, festett, aranyozott keménycserép, jelezve az alján: masszába nyomott "Apátfalva Nagy Zs." és P. GE monogrammal
1307. tétel
Korsó
Fischer Ignác, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján: Fischer I. Budapest, formaszám: 626
1308. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1880-90 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, jelzett az alján: máz alatti családi jel, öttornyos Zsolnay Pécs, nyakán kis hajszálrepedéssel
1309. tétel
Korsó
Fischer Ignác, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján: Fischer I. Budapest, formaszám: 626, ón fedéllel
Asztalközép
1312. tétel
Kínáló tál
Fischer Ignác, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, áttört díszítéssel, jelezve az alján: Fischer I. Budapest
1313. tétel
Tányér
Fischer Ignác, Budapest, 19. sz. vége, festett keménycserép, jelezve az alján masszába nyomott és máz alatti címeres Fischer I. Budapest jelzettel, formaszám: 12
1314. tétel
Kínálótál
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján a testvérek jelével, formaszám: 1438, sérült
1315. tétel
Díszkulacs
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, alján elmosódott jellel, kis sérülésekkel