Kaspó
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. eleje, savmaratott eozinmázas fehércserép, jelezve az alján: domború körpecsét formaszám: 644, peremén restaurálással, kis sérüléssel
1337. tétel
Kis váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1920 körül, folyatott labradormázas fehércserép, talpán öttemplomos hárompajzsos jellel
1338. tétel
Kis váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1920 körül, mázas, savmaratott fehércserép, talpán öttemplomos hárompajzsos jellel
1339. tétel
Dísztál
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, festett porcelánfajansz, szecessziós vízililiomos motívummal, fényes és buborékolt arany brokátozással, alján masszába nyomott TJM családi jelzettel,
1340. tétel
Füleskancsó
holland, 1900 körül, festett kőcserép, jelezve az alján: Saba Gouda Holland 896
1341. tétel
Körte alakú palack
Zsolnay gyár, Pécs, 1896 körül, mázas fehércserép, formaszám: 2092, masszába nyomott "Zsolnay Pécs" jelzéssel
1342. tétel
Dísztányér
Telkibánya, 19. sz. második fele, festett, aranyozott porcelánfajansz, jelezve az alján: masszába nyomott "Telkibánya" felirattal, apró sérüléssel
1343. tétel
Váza
holland, Zuid-Gouda, festett fehércserép, jelezve az alján: Zuid Holland Gouda 88/280, restaurált
1344. tétel
Váza
holland, 1900 körül, mázas kőcserép, jelezve az alján: Rozenburg den Haag, formaszám: 485
1345. tétel
Kisváza
holland, 1900 körül, mázas kőcserép, jelezve az alján: Rozenburg den Haag, formaszám: 451
1346. tétel
Gyertyatartó
Zsolnay gyár, Pécs, 1920 körül, Mack Lajos terve (?), labradormázas fehércserép, talpán szaggatott körpecséttel és masszába nyomott gyári jellel, nyakánál restaurált
Kisváza
1349. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1920 körül, eozinmázas fehércserép, Tutenkhamon dekorral, talpán szaggatott körben öttemplom jelzet és Made in Hungary felirat
1350. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1910 körül, folyatott mázas fehércserép, irizáló, savmaratott felülettel, talpán domború körpecséttel és 8766-os formaszámmal, peremén apró javításokkal
1351. tétel
Rákos tál
Zsolnay gyár, Pécs, 1920 körül, Kapás Nagy Mihály terve, savmaratott eozinos fehércserép, alján arany öttemplom - hárompajzsos jelzet, masszába nyomott 6108 formaszám, kis
1352. tétel
Hamutál, 2db
Gorka Géza (1894-1971), repesztett mázas kerámia, jelezve az alján: Gorka Géza Nógrádverőce
1353. tétel
Ékszertartó
Zsolnay gyár Pécs, 1900 körül, festett porcelánfajansz, talpán körpecséttel és 8893-as formaszámmal
1354. tétel
Ibolya váza
Zsolnay gyár, Pécs, festett keménycserép, formaszám: 2516, jelzés nélkül
1355. tétel
Váza
Gorka Géza, (1894-1971), mázas kerámia, jelezve az alján