Szipka és dohányzacskó
20. sz. eleje, niellós ezüst, borostyán véggel, eredeti bőr tokkal
883. tétel
Szipka
osztrák, 19. sz. vége, festett fém, borostyán szopókával, eredeti dobozában, sérült
884. tétel
Pipa szárral
osztrák, 19. sz. vége, festett porcelán, fém kupakkal, esztergált szárral, szopóka hiányzik
885. tétel
Pipa szárral
magyar, 19. sz. eleje, faragott tajtékkő, 1800-as dátummal, antik ezüst kupakkal
886. tétel
Pipa szárral
magyar, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, 1864-es dátummal, "EV" mesterjeggyel, ezüst kupakkal
887. tétel
Un. Skeleton-telefon
svéd, Ericsson, 1900 körül, fém és bakelit, "L. M. Ericsson and Co. Stockholm" jelzéssel, kis sérüléssel
888. tétel
Barométer
angol, Quare, Daniel (1648-1724) modellje után, 19. sz. második fele, esztergált és faragott diófa, széthajtható aranyozott bronz lábakon álló vagy falra akasztható
889. tétel
Zsebtrombita
London, 20. sz. első fele, sárgaréz, "Bessons and Co. London W. C.2." jelzettel, kis javítással
890. tétel
Asztalközép
osztrák, 1900 körül, aranyozott bronz szerelékkel, színtelen csiszolt üveg, repedt
891. tétel
Fokos
892. tétel
Asztali tükör és gyertyatartó pár
osztrák, 1900 körül, sárgaréz és szürke fém öntvény, csiszolt üveggel, gyertyatartók márvány talpon
893. tétel
Díszváza
osztrák, Carl Kauba (1865 - 1922), patinázott sárgaréz, faun és nimfa ábrázolással, jelezve lent: Carl Kauba