235. Műtárgyak, bútorok, szőnyegek, ezüstök és ékszerek > Karkötő

1618. Karkötő

olasz (?), 20. sz. közepe, 1966-1999 közötti behozatali fémjel, 18 k ródiumozott arany, hét lemezből alakított pánt, sodronyszálas díszítéssel és karmos foglalatban 25 db modern csiszolású

27,7 g; h: 19 cm

briliánssal cca. 1,25 ct (M1-M2, W-TCr, VS-P1) nyelves zárral, dupla biztonsági nyolcassal