1390. Füles kosár
19. sz. második fele, 13 latos antik ezüst, kivehetetlen mesterjegy, négy golyó lábon támaszkodó préselt lemez, áttört, domborított, poncolt füles kosár kalászokkal és szőlővel, virág motívumokkal
394 g; 39*10*25 cm
és középen plasztikus gyümölcscsoporttal díszítve, sérült