235. Műtárgyak, bútorok, szőnyegek, ezüstök és ékszerek > Pénzes pohár

1417. Pénzes pohár

17. sz. (?), 12 latos antik ezüst, 1627-es pénzérmével a talpában, "Jonan Georg D.G.DVXSAXIVLCIIV ET MO", alján vésett: "M.L.V.9.G.I9v VV" jelzettel, EIB mesterjegy, sima palást halvány aranyozással,

115 g, m: 8 cm

kis sérüléssel